Jak zdążyłaś się już przekonać jestem fanką naturalnych kosmetyków. Właściwie jestem fanką wszystkich kosmetyków, ale te naturalne mają w sobie to coś. Dziś pod lupą będą kosmetyki naturalne Neoplant, których posiadaczką jestem od niedawna, a już zaskarbiły sobie miejsce w mojej kosmetyczce.

.neoplant.

Przyznam ci się tak całkiem poważnie, że nie słyszałam wcześniej o tych kosmetykach. Podejrzewam też, że wiele innych również nie będę znać, ale nic nie stoi na przeszkodzie by móc je poznać. Dodam też zaraz na wstępie, że klikając w podane linki i kupując jednocześnie kosmetyki pomagasz mi zarobić na utrzymanie bloga. Dziękuję już z góry.

.neoplant – krem do twarzy.

Zacznę od niego. Neoplant naturalny krem do twarzy, którego zadaniem jest nawilżenie i regeneracja, a tego potrzebujemy zwłaszcza latem. Bardzo szybko wchłania się i nie pozostawia uczucia maski, co bardzo cenię w kosmetykach. Co do zapachu to nie potrafię go określić. Jeśli używałaś już kiedyś kosmetyków naturalnych, to wiesz że zapach nie zawsze idzie w parze z działaniem kosmetyku.

neoplant krem do twrzy

Nie. Nie śmierdzi na szczęście. Jednak przez chwilę czuć zapach, który mi osobiście kojarzy się krótko mówiąc ze szpitalem. Skład kosmetyku krótki i treściwy. Moja cera jest sucha i już po tygodniu stosowania widzę poprawę. Dlatego też ten krem zostanie ze mną na dłużej.

.neoplant – płyn do twarzy.

Neoplant naturalny płyn do twarzy jest polecany w przypadku łuszczycy lub egzemy. To kolejny fajny produkt, który śmiało może zastąpić na przykład tonik. Nie potrzebuję do niego tony wacików. Wystarczy, że spryskam nim twarz i przetrę jednym wacikiem. Bardzo fajnie oczyszcza skórę i jak jego brat krem powyżej, pachnie naturalnie.

lotion do twarzy

.neoplant – lotion do włosów.

Jak już wiesz, ze wcześniejszych wpisów, mam problematyczną skórę głowy. Od dłuższego czasu walczę z łupieżem, który powraca kiedy testuję różne kosmetyki do włosów. Jednak włosy to mój chleb powszedni, bo pracując jako fryzjerka i mając tytuł Technika, testować włosowe produkty uwielbiam.

neoplant lotion do włosów

Neoplant naturalny lotion do włosów jest polecany właśnie tym, którzy mają problematyczną skórę głowy między innymi borykają się z łupieżem lub wypadaniem włosów. Po kilkukrotnym użyciu zauważyłam poprawę. Dlatego mogę ci go polecić bez żadnych wyrzutów sumienia.

Po umyciu włosów i lekkim ich odsączeniu aplikuję lotion na skórę głowy. Wykonuję delikatny kilkuminutowy masaż i po około piętnastu minutach spłukuję obficie wodą. Spróbowałam też kilka razy nałożyć lotion na suchą skórę głowy bez spłukiwania. Nie posklejał włosów, a przy tym ich nie przetłuścił.

.neoplant – szampon.

Ostatnim produktem jest Neoplant naturalny szampon do włosów. Bardzo dobrze myje skórę głowy. Co rzadko się zdarza w przypadku naturalnych szamponów. W składzie mamy SLES – łągodniejszego kuzyna SLS. Uwielbiam i polecam szampony, które nie mają kremowej konsystencji. Najlepsze są te bezbarwne. Serio.

neoplant szampon do włosów

Skład krótki i moim zdaniem bardzo przyjemny. Jeśli walczysz z łupieżem to szampon polecam. Dodam też kilka fajnych wskazówek, które do walki z łupieżem mogą ci się przydać:

  • jeśli używasz szamponów przeznaczonych do włosów z łupieżem, warto co jakiś czas wymienić go na inny delikatny, by dać włosom odpocząć.
  • nie chodź spać w mokrych włosach. Tak w skrócie: łupież to grzyb, grzyby lubią ciepełko i wilgoć by mogły się rozmnażać. Jeśli chcesz stworzyć na swojej głowie plantację to spoko, ale lepiej tego nie rób.
  • szampon przeznaczony jest do skóry głowy, a odżywka do włosów.
  • włosy myj najpóźniej co trzy dni, nigdy nie rób dłuższych przerw.
  • nie przetłuszczaj skóry głowy – to mit, który nie wiem dlaczego utrzymuje się od pokoleń.

To byłoby na tyle moich wywodów na temat Neoplant. Polecam ci raz jeszcze wszystkie produkty. Bez wyjątków. Jestem nimi zachwycona, co nie zdarza się często. Sprawdź też moją opinię o Annabelle Minerals oraz o tym dlaczego warto odwiedzić trychologa.

A ty jakie naturalne kosmetyki stosujesz? Znasz te od neplant?