Nie wiem jak twoje dziecko, ale mój syn uwielbia kule do kąpieli. Na każdych zakupach musimy kupić przynajmniej jedną. Kolorowa woda to stały punkt kąpieli. Było tak nawet kiedy nie mieliśmy jeszcze wanny tylko głęboki brodzik prysznicowy. Jak zrobić kule do kąpieli w domu? Zaraz się dowiesz.

Jak zrobić kule do kąpieli w domu? To nic trudnego! Robienie kul kąpielowych z dzieckiem sprawi wam niesamowitą radość. Połowa kuli do kąpieli czerwona z płatkami róży urozmaici zwykłą kąpiel.

Nawet nie wiedziałam, że Prezesowi robienie kul do kąpieli sprawi taką frajdę. Przebierał w kolorach i zapachach do tego stopnia, że przy pierwszej kąpieli chciał wrzucić je wszystkie do wanny.

.kule do kąpieli – zabawa w wodzie.

Oczywiście przy tym wszystkim skorzystałam i ja. Pół dnia tworzył kule i zrobił kilka dla mnie. Pytał jakie lubię kolory i zapachy. Zamówiłam również płatki kwiatów by uprzyjemnić sobie jeszcze bardziej czas spędzony w wannie. Sam na sam ze spokojem. Zresztą najlepsze połączenie to duet przyjemne z pożytecznym. Czyż nie?

Pierwsza kula do kąpieli, którą zrobił mój czteroletni syn. Zielona kula do kąpieli o zapachu coca coli.

Zacznę jednak od samego początku. Zestaw do zrobienia kul do kąpieli zamówiłam u EcoFlores. Trochę czasu mi to zajęło, bo asortyment to oni mają ogromny. Jest w czym wybierać.

.kule do kąpieli – zrób to dzieckiem.

Żałuję, że sama nie wpadłam na ten pomysł wcześniej by zestaw do robienia kul do kąpieli był prezentem z okazji Dnia Dziecka! I nie tylko oczywiście. Mimo wszystko zestaw taki podarowany dziecku sprawi, że będziesz miała trochę więcej czasu dla siebie.

chłopiec wącha olejek zapachowy by wybrać idealny do swojej pierwszej kuli kąpielowej. Wszystkie przedmioty potrzebne do ich przyrządzenia zamówiłam przez internet u ecoflores.eu

Często pytają mnie co kupić Prezesowi. Zabawek ma multum, a półki uginają się pod ciężarem książek i gier. Teraz wiem, że nie będę miała tego problemu, bo soda oczyszczona i kwasek cytrynowy to produkt, którego aktualnie najbardziej nam potrzeba.

Przygotowane stanowisko tworzenia kul do kąpieli

W zestawie startowym jest dołączona instrukcja jak krok po kroku zrobić kule do kąpieli oraz to czego będziesz potrzebować. Poniżej instrukcja, dzięki której powstało około sześciu kul. My jednak wszystko wrzuciliśmy do jednej dużej miski, a później w mniejszych tworzyliśmy kule różnego rodzaju.


.tego potrzebujesz.

 • soda 500g
 • kwasek cytrynowy 250g
 • olej bazowy (u nas z nasion marchwi) 10-15ml
 • olejek zapachowy
 • barwnik
 • foremki
 • woda w butelce z atomizerem
 • rękawiczki ochronne
 • miski do mieszania składników
mieszamy składniki

.krok po kroku.

 1. Przygotowałam wszystkie składniki żeby były w zasięgu ręki i nie trzeba było niczego szukać. Założyliśmy rękawiczki.
 2. Do miski wrzuciłam sodę i kwasek.
 3. Dodałam olej bazowy.
 4. Wymieszałam składniki i rozdzieliłam to do mniejszych misek, by stworzyć kule różnej wielkości i z różnymi kolorami oraz zapachami.
 5. Powoli dodaliśmy barwnik (około 5 kropli) i zapach (około 10 kropli).
 6. Wszystko dokładnie wymieszaliśmy by powstała masa, która dała się łatwo kształtować. Coś podobnego do mokrego piasku, pamiętasz z dzieciństwa?
 7. Gotową masę włożyliśmy ciasno do formy i odczekaliśmy godzinę, maksymalnie dwie, po czym wyjęliśmy z formy i przełożyliśmy w suche miejsce. Zapakowaliśmy je w celofan.
wyrabiamy mieszankę potrzebną do uzyskania kuli do kąpieli

.to powinnaś wiedzieć.

Do kul możesz dodać niewielką ilość suszu, naturalną glinkę, mleko w proszku, skrobię ziemniaczana (skrobia spowoduje, że kule do kąpieli nie tylko będą musować, ale również będą unosić się w wodzie), sól morską lub himalajską.

Jeśli masa jest zbyt sucha można dodać odrobinę oleju lub delikatnie spryskać wodą po czym szybko i dokładnie zagnieść. Pod wpływem kontaktu z wodą mieszanka zacznie syczeć i pienić się – tak się dziać nie może więc energicznie ugniataj mieszankę. Zduś to w zarodku.

Kule do kąpieli najlepiej odstawić na noc do całkowitego wyschnięcia. Nam się to nie udało, bo Prezes w ten dzień kąpał się trzy razy pod rząd…

Lepiej nie robić kul do kąpieli przy dużej wilgotności powietrza. Może się też zdarzyć, że za nic w świecie mieszanka nie będzie chciała się połączyć, zlepić i wciąż będzie się rozsypywać. Nie walcz z tym, bo możesz przegrać. Kule do kąpieli podobno bywają kapryśne. Rozsyp wtedy mieszankę na papierze i wysusz ją, a kiedy stwardnieje przesyp do słoika. Będziesz miała idealny piasek do kąpieli. Nic się nie zmarnuje.

.kule do kąpieli – prezent dla dziecka.

Tak więc jeśli nie masz pomysłu, a szukasz prezentu z okazji Dnia Dziecka zafunduj mu zestaw do robienia kul do kąpieli. A może miałaś już do czynienia z robieniem kul? Podziel się swoimi odczuciami.

A swoją drogą jest jeszcze jeden wpis, który powstał kilka lat temu, a który jest bardzo na czasie… oto zabawki, na które musisz uważać jako matka:
Zabawki, na które powinnaś uważać!

Na koniec mała informacja! Zamawiając produkty u ecoflores.eu na hasło matczysko otrzymasz 5% zniżki!

Jestem na tak, a ty?


Wpis sponsorowany. Powstał we współpracy z ecoflores.eu