Czy pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie? Czy istnieje coś takiego jak jesienna chandra? Jedno jest pewne, to jesienią właśnie właśnie następuje jakiś dziwny i bliżej niezbadany spadek nastroju. Zarówno mi, dorosłej kobiecie, jak i dziecku brak słońca daje się we znaki.

.jesienna chandra.

W dodatku lato było takie piękne i intensywne, a tu przyszła piękna i kolorowa jesień, podczas której zwalniam obroty. Choć to właśnie tę porę roku uwielbiam, to przed jesienną chandrą nie ucieknę. Huśtawka temperatur oraz pogody powoduje dodatkowe wyczerpanie materiału.

Dochodzą do tego wszystkiego cholerne przeziębienia, przez które rodzice przedszkolaków, nie raz stają na uszach by pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem. Jak sobie zatem radzić podczas jesiennych wieczorów kiedy dopada nas chandra? A może jest jakiś sposób by jej uniknąć całkowicie?

.pomóż sobie.

Jesiennej chandry nie unikniemy. Podobno. Mimo wszystko nie możesz dać się zwariować. Jeśli to tylko chandra to minie szybko. W innym wypadku lepiej skonsultować się z kimś mądrzejszym niż czerpać wiedzę w internecie. Ot, taka mała rada.

Jak ja radzę sobie podczas spadku formy jesienią? Wegetuje. A tak już całkiem serio to staram się poprawiać sobie humor co wieczór, popołudniami i każdego ranka. Proste prawda?

Najtrudniej jest zwlec się z łóżka. Budzik przestawiam co minutę aż irytacja na ten cholerny dzwonek sięgnie zenitu i wkurzona wstanę. Na szczęście wstaję minimum półtora godziny przed wyjściem z pracy. I to wcale nie po to by zrobić makijaż. Wstaję wcześniej by na spokojnie wypić na czczo szklankę ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny, wziąć poranny orzeźwiający prysznic, a na po pół godzinie zjeść śniadanie i wypić ukochaną małą czarną. Kawę.

.małe przyjemności.

Rankiem w mieszkaniu jest chłodno, a ja jestem coraz starsza czego nie da się już nijak ukryć. Kiedyś jak rusałka na bosaka mogłam biegać nawet po dworze. Dziś koniecznie w papciach na stopach i ciepłym kocu na sobie ani rusz. Bo to korzonki czy tam stawy. Dziwne rzeczy jakieś dopadają mnie.

Wieczór rozświetla ciepłe i przyjemne światło nocnych lampek oraz zapachowych świeczek, kubek ulubionej ciepłej herbaty z miodem i cytryną oraz towarzystwo ciepłego kota, który służy jako termofor kiedy tylko moje dziecko pozwoli mu poleżeć w spokoju. Poduszki "jaśki", ciepły koc i cotton balls z Texitl Market

Wieczór rozświetla ciepłe i przyjemne światło nocnych lampek oraz zapachowych świeczek, kubek ulubionej ciepłej herbaty z miodem i cytryną oraz towarzystwo ciepłego kota, który służy jako termofor kiedy tylko moje dziecko pozwoli mu poleżeć w spokoju.

Poszewka na poduszki i kołdrę, kapcie oraz mini świeczki - Textil Market

Każdą wolną chwilę umila lektura. Najważniejsze by wciągnęła. Latem i wczesną jesienią najbardziej sprawdzają się wartkie kryminały. Zaś kiedy dopada mnie jesienna chandra sięgam po coś lekkiego i romantycznego. Zauważyłam też, że podczas tych spadków nastroju coś złego dzieje się z moją głową. Właściwie to chyba z hormonami. Łzy leją się nawet podczas oglądania reklam.

.powietrze.

Nie ma natomiast nic bardziej pobudzającego niż spacer na świeżym powietrzu. Nawet kiedy pada. Większość problemów właśnie rozwiązuję spacerując.

Ciebie też dopada jesienna chandra?

 

 

 

* wpis sponsorowany. Powstał we współpracy ze sklepem Textil Market.

Jeśli podobają ci się rzeczy, które widzisz na zdjęciach poniżej znajdziesz linki, które przekierują cię do nich bezpośrednio: