Ilekroć przychodzi do salonu klientka z pięknymi kręconymi włosami, tyle razy słyszę ile bym dała by były proste. Jest to wprost proporcjonalne zjawisko do klientek z idealnie prostymi włosami, które marzą o bujnych lokach, nie tylko na pięć minut. Dzisiaj opowiem ci co nieco co to keratynowe prostowanie włosów.

Odpowiem ci na najważniejsze pytania, które padają kiedy klientki pytają o zabieg. Jednak na samym wstępie muszę wyjaśnić ci jedną, najważniejszą rzecz – keratynowe prostowanie włosów z prostowaniem ma wspólną tylko nazwę. Dlaczego zatem ten zabieg uważa się za prostujący?

.trwałe, a keratynowe prostowanie włosów.

O tym na czym dokładnie polega trwałe prostowanie włosów (chemiczne) napiszę ci dokładnie w osobnym poście. Sporo jest różnic. Jednak najważniejszą z nich jest fakt iż keratynowe prostowanie włosów polega na bardzo dokładnym ujarzmieniu niesfornych włosów. Co za tym idzie – wygładzenie sprawia, że wyglądem przypominają bardzo proste.

Czyli zacznijmy od początku. Keratynowe prostowanie włosów nie jest zabiegiem prostującym włosy!

Keratyna to budulec włosa. Dokładniej mówiąc: włos to twór skórny, zbudowany z keratyny. Zawiera około 10% wody, tłuszcze, wolne kwasy tłuszczowe, aminokwasy, węglowodory, ceramidy oraz witaminy (w tym kwas pantotenowy – witamina H), mikro- i makroelementy.

O tym na czym dokładnie polega trwałe prostowanie włosów (chemiczne) napiszę ci dokładnie w osobnym poście. Sporo jest różnic. Jednak najważniejszą z nich jest fakt iż keratynowe prostowanie włosów polega na bardzo dokładnym ujarzmieniu niesfornych włosów. Co za tym idzie - wygładzenie sprawia, że wyglądem przypominają bardzo proste.

Łodyga włosa czyli to co my nazywamy po prostu włosem to martwa część wyrastająca ponad powierzchnię skóry. Z zewnątrz ma łuski, a wewnątrz korę. Co niektórzy w samym środku włosa posiadają nawet rdzeń – występuje on we włosach grubych, im włos dłuższy tym rdzeń przy końcach zanika. Osłonka naszego włosa to właśnie keratyna. Zrogowaciała i odporna chemicznie. Zbudowana z przezroczystych łusek. To na razie tyle z teorii.

Dzisiaj opowiem ci co nieco co to keratynowe prostowanie włosów.

 

.keratynowe prostowanie włosów.

Jak już dobrze wiesz i przeczytałaś dokładnie co napisałam wyżej keratyna to budulec. Czasem jest go więcej, czasem mniej. Kiedy jest mniej nasze włosy stają się bardzo niesforne, tak samo kiedy porowatość włosów jest bardzo wysoka. O porowatości znajdziesz co nieco w jednym z moich wpisów -> Wysoka porowatość włosów – jak sobie pomóc?

Jeśli chcesz przeprowadzić w domu zabieg prostowania keratynowego, dobrym rozwiązaniem będzie keratyna na włosy z Gobli.pl. Tam znajdziesz również odżywki, szampony, maski – do stosowania po samym zabiegu w celu przedłużenia uzyskanego efektu, pozytywnie wpływając na zdrowie swoich włosów.

Keratynowe prostowanie włosów polega na maksymalnym odżywieniu ich za pomocą keratyny. Proste prawda? Efektem ubocznym odżywienia jest to, że włosy przez pewien czas będą proste. Taki efekt uboczny chyba jesteś w stanie zaakceptować?

Keratynowe prostowanie włosów polega na maksymalnym odżywieniu ich za pomocą keratyny. Proste prawda? Efektem ubocznym odżywienia jest to, że włosy przez pewien czas będą proste. Taki efekt uboczny chyba jesteś w stanie zaakceptować?

Czyli raz jeszcze. Tak w skrócie ekstremalne odżywienie za pomocą keratyny sprawi, że włosy:

  • będą przede wszystkim zdrowsze
  • przestaną się puszyć
  • przestaną się elektryzować
  • po umyć szybciej i łatwiej będzie można wysuszyć
  • będą miękkie, błyszczące oraz przyjemne w dotyku

Teraz uwaga. Zawsze znajdzie się ktoś lub coś, co okaże się przeciwwskazaniem. Tak i tym razem musisz wiedzieć, że nie każdy może sobie pozwolić na keratynowe prostowanie włosów.

.kiedy nie można wykonać zabiegu.

Przede wszystkim wtedy, kiedy włosy są bardzo zniszczone i mają tendencję do wykruszania się. Często rozjaśniasz włosy? Lepiej również zrezygnuje z keratynowego prostowania włosów. Mądry fryzjer powinien idealnie doradzić ci czy twoje włosy się do niego nadają.

Jeśli liczysz także na długotrwały efekt idealnie prostych włosów lepiej zrezygnuj z zabiegu i zapytaj fryzjera o chemiczne prostowanie włosów. Zaoszczędzisz swój czas, pieniądze i nerwy.Osoby, które często chodzą na basen również nie powinny wykonać zabiegu. Keratynowe prostowanie włosów nie jest również polecane osobom, które nie mają zwyczaju odpowiednio dbać o swoje włosy.

.po zabiegu.

Tuż po całym zabiegu najważniejsze jest 48 godzin, to od nich zależy w głównej mierze jak długo efekt się utrzyma. Szacuje się, że keratynowe prostowanie włosów utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Jednak to jak będziesz dbać o włosy po zabiegu zadecyduje, jak długo efekt się utrzyma.

Przez pierwsze 48 godzin nie wolno myć włosów, a także wychodzić na dwór kiedy panuje wysoka wilgotność powietrza czy zapowiadane są opady. Najlepiej zatem zaszyć się w domu i cierpliwie przeczekać tych kilkadziesiąt godzin. To wszystko dla twojego dobra.

Pierwsze mycie włosów po upływie tego czasu możesz wykonać sama w domu. W tym wypadku polecam, a właściwie dobrze radzę ci zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Dobrze dobrany szampon oraz odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu w zupełności wystarczą. Nie wiesz gdzie znaleźć podrzucę ci małe koło ratunkowe. Sporo produktów do pielęgnacji po zabiegu keratynowego prostowania włosów znajdziesz na Gobli.

Pierwsze mycie włosów po upływie tego czasu możesz wykonać sama w domu. W tym wypadku polecam, a właściwie dobrze radzę ci zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Dobrze dobrany szampon oraz odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu w zupełności wystarczą. Produkty pielęgnacyjne bez formaldehydu.

Najczęściej zadawanym pytaniem jest również to: kiedy mogę farbować włosy, przed czy po? Tutaj odpowiem, że najlepiej przed keratynowym prostowaniem. Możesz też umówić się ze swoim fryzjerem, by podczas tej samej wizyty pokolorował ci włosy. Tak za jednym posiedzeniem. Pamiętaj, że po zabiegu nie powinno poddawać włosów chemii przez minimum dwa tygodnie.

Czy jest jeszcze coś o co chciałabyś zapytać?