Czy tobie też, jak mi sen z powiek spędza rower dla dziecka? Kiedyś nie pomyślałabym nawet o tym, że będę w czarnej dupie, to znaczy kropce, kiedy wybierać będę rower dla trzy i pół latka. Nie żeby ofert było mało. Wręcz przeciwnie. Rowerów dla dzieci jest od groma co niestety nie ułatwia mi wyboru. Na co zwrócić najbardziej uwagę przy wyborze roweru dla dziecka? Bo kolor to problem najmniejszy.

.rower dla dziecka.

Zaczęłam więc już dziś przeglądać wszystkie oferty. Doszło nawet do tego, że upadki z roweru śnią mi się po nocach. jednak co nas nie zabije to nas wzmocni. Ewentualnie stracimy kilka zębów. Dentysta przynajmniej zarobi. Pierwszy problem przy wyborze roweru to odpowiedź na pytanie: biegowy czy z pedałami? Koniec końców na takim z pedałami prędzej czy później będzie musiał nauczyć się jeździć.

.rower biegowy czy rower z pedałami.

Pamiętam, że jako dziecko siedziałam na zbyt dużym rowerze i radochy miałam sporo, bo zawsze ktoś go pchał. Rower nie przystosowany zupełnie do wieku czy wzrostu mego. Patyk był jakiś z lasu wsadzony gdzieś z tyłu. Był fun. Jednak to było ponad 25 lat temu. teraz ja – matka, chcę zadowolić moje dziecko rowerkiem, który od początku będzie mógł sam prowadzić.

Pamiętam, że jako dziecko siedziałam na zbyt dużym rowerze i radochy miałam sporo, bo zawsze ktoś go pchał. Rower nie przystosowany zupełnie do wieku czy wzrostu mego. Patyk był jakiś z lasu wsadzony gdzieś z tyłu. Był fun.

To jaki rower dla dziecka wybrać? Biegowy? Klasyczny? ja postawiłam na biegowy. Stwierdziłam, że jak już będzie potrafił utrzymać równowagę, a przeskok na ten klasyczny to będzie już pikuś. Mam przynajmniej taką nadzieję. Pierwszy rowerek mojego Filipa to drewniana krowa na czterech kółkach, kolejny plastikowy z trzema kółkami. jednak kolana sięgają do brody i trzeba je wymienić.

.rowerek biegowy.

Pierwszy problem mam rozwiązany. Wybór padł na rower biegowy dla trzyletniego chłopca. To teraz kolejna górka do pokonania. Jaka rama? Jakie koła? Jakie opony? Co to piasta i widelec, no i po co to w rowerze? Powiem ci, że im bardziej zagłębiam się w tych wszytskich technicznych właściwościach, tym bardziej mi się miesza. Czemu to nie może być łatwiejsze? Wchodze do sklepu, wsiadam na rower i odjeżdżam – tak kupiłabym ja. Jednak nie o mnie w tym wszystkim chodzi.

To jaki rower dla dziecka wybrać? Biegowy? Klasyczny? ja postawiłam na biegowy. Stwierdziłam, że jak już będzie potrafił utrzymać równowagę, a przeskok na ten klasyczny to będzie już pikuś.

.koła.

12” 14” czy 16”? To wielkość kół mierzona w calach. Banał. Teraz trzeba zdecydować jakie wybrać swojemu dziecku. podobno większośc rodziców decyduje się na te pośrodku. Czy wielkość kół jest tak naprawdę ważna?

.siodełko.

Większa uwagę trzeba zwrócić na siodełko.Bardzo ważna jest jego wysokość. Moim zdaniem dla bezpieczeństwa dziecka istotnym elementem jest, by malec dotykał stopami ziemi. przy pierwszym razie nie wystraszy się i nie podda. Jak zatem zmierzyć, by mieć pewność, że stopy dotykają ziemi? Do minimalnej wysokości siodełka wystarczy dodać około dwa centymetry. Sprawdź ile centymetrów ma nóżka twojego dziecka i będziesz wiedzieć czy się nadaje.

.dodatkowo.

Rowerek powinien być lekki, a jednocześnie stabilny. Podobno drewniane rowerki są lżejsze, ja sama stawiam na ramę z mocnego aluminium. Poza tym ważniejszą kwestią niż rama jest dodatkowe zabezpieczenie dziecka – kask! Nie powinien być za duży ani za mały. Powinien dobrze przylegać do głowy. Odpowiedni wybór kasku to kolejna ważna decyzja. na pewno nie na kilka linijek tekstu. Powstanie zatem osobny wpis.

Na szczęście dobry i porządny rower biegowy dla dziecka służyć może nawet do szóstego roku życia. Dzięki niemu dziecko uczy się utrzymywać równowagę. Przez to, że dotyka nóżkami podłoża czuje się bezpieczne, co jest idealnym pomysłem dla dzieci mniej odważnych.

Później już pozostaje nam wybór o wiele bardziej przyjemniejszych dodatków. Ozdobne dzwonki, którymi brzdące będą sygnalizować iż nadjeżdża, a także odblaski, które służą lepszej widoczności na drodze. Na szczęście rowery dziecięce DobreRowery można kupić nie wychodząc nawet z domu.

.stawiam na biegowy.

Na szczęście dobry i porządny rower biegowy dla dziecka służyć może nawet do szóstego roku życia. Dzięki niemu dziecko uczy się utrzymywać równowagę. Przez to, że dotyka nóżkami podłoża czuje się bezpieczne, co jest idealnym pomysłem dla dzieci mniej odważnych. Dziecko świetnie balansuje ciałem, a przy okazji rowerek taki idealnie koordynuje naprzemienną pracę nóg.

Przez to, że dotyka nóżkami podłoża czuje się bezpieczne, co jest idealnym pomysłem dla dzieci mniej odważnych. Dziecko świetnie balansuje ciałem, a przy okazji rowerek taki idealnie koordynuje naprzemienną pracę nóg.

A jaki rower dla dziecka Ty wybierasz?

*wpis sponsorowany. Powstał we współpracy z dobrerowery.pl