Ludzie coraz częściej prześcigają się w pomysłach co podarować w prezencie z okazji chrztu świętego. Dobrze jest dopytać się rodziców czy czegoś nie potrzebują. Prezent na chrzest powinien pasować do tak dostojnej uroczystości. Moim zdaniem oprócz wręczenia pieniędzy idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dewocjonalia, a także biżuterię dla dziecka.

.prezent na chrzest.

Ja sama należę do osób, które wolą wręczyć i dostać tradycyjny prezent. Spotkałam się z grającymi nocnikami czy zestawem klocków lego. Według mnie na to przyjdzie jeszcze czas. Chrzest Święty to najważniejszy sakrament, do którego jest dopuszczony człowiek, dlatego też prezent z tej okazji nie powinien być byle jaki. Ma być wyjątkowy.

.dewocjonalia.

Łańcuszek z postacią Jezusa czy Maryi, będzie nie tylko dobrą pamiątką chrztu świętego. Sam medalik można wykorzystać przy kolejnej, równie ważnej, uroczystości jaką jest komunia święta. Wybór łańcuszka z medalikiem czy krzyżem wcale do łatwych nie należy. Mamy dostęp do wielu pięknych okazów, które cieszą nasze oko.

Ryngraf – rodzaj medalionu, który można zawiesić na ścianie też jest ciekawą pamiątką, którą można podarować dziecku na chrzest. Przedstawia zazwyczaj Anioła Stróża, Matkę Boską czy Jezusa. Często także obrazek z świętymi jest dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo można je spersonalizować dodając grawer. Dewocjonalia na chrzest Marko mają w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, które pięknie wyglądają i są trafionym prezentem z okazji chrztu.

Łańcuszek z postacią Jezusa czy Maryi, będzie nie tylko dobrą pamiątką chrztu świętego. jednym z popularnych pomysłów na prezent na chrzest są różnego rodzaju obrazki przedstawiających postaci świętych. Dewocjonalia to dalej popularne prezent z okazji chrztuSam medalik można wykorzystać przy kolejnej, równie ważnej, uroczystości jaką jest komunia święta. Wybór łańcuszka z medalikiem czy krzyżem wcale do łatwych nie należy. Mamy dostęp do wielu pięknych okazów, które cieszą nasze oko.

Różaniec. Tutaj musiałam dać kropkę, bo nie sądziłam, że różaniec może wywołać tyle różnych sprzecznych opinii. Zdania są mocno podzielone. Jedni twierdzą, że różaniec powinno się podarować starszym ludziom, inni zaś trzymają się swojego zdania i w prezencie na chrzest podarowali różaniec. Ja sama nie podarowałam, ale tylko dlatego, że nie wpadłam na ten pomysł.

.biżuteria.

Oczywiście dziewczynkom można kupić piękne kolczyki czy pierścionek, a nawet bransoletkę. Moim zdaniem z prezentem na chrzest dla dziewczynki jest mniej problemu i dylematów. Niemniej jednak i dla małych przystojniaków coś się znajdzie. Naszyjnik w kształcie dziecięcych stóp z miejscem na grawer to kolejny trafiony prezent na chrzest. Nada się idealnie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców właśnie.

Modna biżuteria dla dziecka z okazji chrztu świętego. Medalion w kształcie stóp cieszy się popularnością

Co do pierścionków. Tutaj problemem może okazać się rozmiar. Jednak żyjemy w czasach, kiedy wszystko można przerobić. Dlatego nie obawiałabym się podarować dziewczynce właśnie pierścionka. Znam też kogoś, kto chłopcu podarował sygnet.

.to be born with a silver spoon in one’s mouth.

Srebrna łyżeczka jako prezent na chrzest? Jak najbardziej. Choć nie jest to bardzo znany zwyczaj w Polsce, to na zachodzie owszem. Jest to taka alternatywa dla naszego powiedzenia “w czepku urodzony” i ma przynosić szczęście oraz dobrobyt. Te łyżeczki są świetne.

to be born with a silver spoon in one’s mouth. Srebrna łyżeczka jako prezent na chrzest? Jak najbardziej. Choć nie jest to bardzo znany zwyczaj w Polsce, to na zachodzie owszem.

Na wielu można umieścić grawer z imieniem dziecka, datą urodzenia oraz urodzeniową wagą i/lub wzrostem. Natknęłam się również na złote i srebrne smoczki czy grzechotki, które są naprawdę urocze i mnie samej taki prezent jak najbardziej odpowiada.

złote i srebrne grzechotki jako prezent na chrzest będa niezapomnianą pamiątką

Kolejną propozycją jest album na zdjęcia. Choć żyjemy w czasach, gdzie większość zdjęć leży sobie na twardym dysku, to jednak zdjęcia wywołane najbardziej lubię oglądać. Przeglądanie albumów to świetna sprawa, a zamknięte w pięknej oprawie cieszyć będą oko każdego, kto do nich zajrzy.

.chrzest święty.

Kiedy syn przyjmował chrzest cieszyłam się, że dostał pieniądze, które później w niego zainwestowaliśmy. Niemniej jednak pamiątka dobrze jest dostać również coś, co będzie pamiątką dziecka. Pieniądze szybko się rozchodzą. Pamiątka zaś zostaje z dzieckiem na zawsze. Wybór prezentu na chrzciny nie jest łatwy. Jednak myślę, że najlepszy prezent to taki, do którego za kilkanaście lat wrócą z uśmiechem na twarzy.

Sama jestem bardzo ciekawa co kupiłaś na chrzest ty?

*wpis sponsorowany. Powstał we współpracy ze sklepem jubilerskim Marko.