O tym jak odbudować zniszczoną płytkę paznokcia i za co pokochałam japoński manicure już pisałam. Znajdziesz to we wpisie Jak odbudować zniszczone paznokcie. Manicure japoński. Dzisiaj opowiem ci jak zrobić manicure japoński krok po kroku w domu. Dodatkowo wrzuciłam dwa krótkie filmiki. Po zrobieniu japońskiego mani twoje paznokcie będą błyszczeć, jak po użyciu bezbarwnego lakieru do paznokci. Mało tego. Pasta, którą będziesz wcierać jako pierwsza, wzbogaci płytkę paznokci o witaminy, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego.

.manicure japoński krok po kroku.

.krok pierwszy.

Nadaj kształt swoim paznokciom pilnikiem. Poodsuwaj skórki jeśli to konieczne. Teraz pora by zmatowić płytkę paznokci. Matowię płytkę zielono-różowym pilniczkiem dołączonym do zestawu. Zrób to delikatnie używając zielonej strony pilniczka.

.krok drugi.

Potrzebna jest pasta, którą znajdziesz w zielonym pojemniczku. Szpatułką nabieram odrobinę i nakładam na paznokieć. Można także nałożyć na polerkę, której będziesz używać. Teraz pora na polerowanie. Podczas polerowania pierwszą pastą musisz wykonywać ruch tylko w jedną stronę. Dzięki czemu wprowadzisz pastę dokładnie w płytkę. Polerujesz do momentu aż paznokieć zacznie błyszczeć.

pasta, którą znajdziesz w zielonym pojemniczku. Szpatułką nabieram odrobinę i nakładam na paznokieć. Można także nałożyć na polerkę, której będziesz używać. Teraz pora na polerowanie. Podczas polerowania pierwszą pastą musisz wykonywać ruch tylko w jedną stronę. Dzięki czemu wprowadzisz pastę dokładnie w płytkę. Polerujesz do momentu aż paznokieć zacznie błyszczeć.

.krok trzeci.

Czas na puder, który znajduje się w różowym pojemniczku. Szpatułką nabieram odrobinę i nakładam na paznokieć. W tym wypadku jest trochę trudniej, bo puder jest bardziej sypki niż pasta. Po którymś razie zauważyłam, że lepiej kiedy odrobinę pudru nałożę na różową polerkę i od razu wypoleruję paznokieć. Tym razem nie musimy zastanawiać się, w jakim kierunku polerujemy. Możemy polerować na przemian, w różne strony. Sam puder zabezpiecza przed wypłukaniem się składników odżywczych z paznokcia. To taka bariera ochronna.

puder, który znajduje się w różowym pojemniczku. Szpatułką nabieram odrobinę i nakładam na paznokieć. W tym wypadku jest trochę trudniej, bo puder jest bardziej sypki niż pasta.

.krok czwarty.

Na sam koniec przecieram paznokcie ściereczką, która dołączona jest do zestawu (taka miękka) i gotowe. Paznokcie błyszczą jak diamenty jak w piosence Rihanny. Na sam koniec czyszczę moje akcesoria drugą ściereczką (szorstka), która dołączona jest również do zestawu.


Efekt po jest fantastyczny. Za pierwszym razem utrzymał się dosyć krótko, bo tylko tydzień. Jednak po drugim razie utrzymał się trzy tygodnie. Najwyraźniej pierwszy bardzo dobrze odżywił mi płytkę paznokci, która była w strasznym stanie. To mój trzeci raz kiedy robię japoński manicure. Po zrobieniu mani nie ma sensu malować paznokci lakierami, bo się nie utrzymają. Co ile wykonywać japoński manicure? Co trzy tygodnie. To zdecydowanie najlepszy czas.

.zestaw P.Shine.

Mój zestaw do hybrydowego mani podarował mi mąż w prezencie. Zawiera on pastę i puder, szpatułkę do nakładania, dwie polerki (różową i niebieską), dwie ściereczki oraz trzy zielono-różowe pilniczki i jeden taki cienki, którego użyłam do polerowania podczas kręcenia filmów. Pomyliłam się za co przepraszam. Dodam jeszcze, że zestaw jest wyjątkowo wydajny.


.japoński manicure krok po kroku film.

W pierwszym filmie matowię płytkę paznokci i nakładam pastę z zielonego pojemniczka.

W drugim filmie nakładam różowy puder oraz efekt końcowy.