Mija już półtora roku odkąd zakupiłam swój pierwszy zestaw do manicure hybrydowego. Przez półtora roku tylko pół roku miałam nałożone hybrydy. Wszystko skończyło się kiedy uczuliły mnie lakiery popularnej marki. Długo wahałam się przed wypróbowaniem lakierów hybrydowych od Vasco Nails. Czy było warto?

Manicure hybrydowy z Vasco Nails

Dopiero co wyleczyłam swoje paznokcie, doprowadziłam je do normalności, zużyłam tonę odżywek i jeszcze więcej maści. Ktoś powiedział mi, że to niekoniecznie wina lakierów hybrydowych tamtej marki, a wina słabej lampy.

Nic bardziej mylnego. Użyłam dobrej jakości lampy i nałożyłam tamte lakiery na paznokcie. Obudziłam się z opuchniętymi, bolącymi i okropnie swędzącymi paznokciami. Skóra pod nimi i wokół nich dosłownie mnie piekła. Musiałam znów rozpocząć leczenie paznokci.

Vasco Nails

Mój strach o wypróbowanie jakichkolwiek lakierów hybrydowych, jak widzisz jest uzasadniony. Jednak moja ciekawość wzięła górę. „Na szczęście mam jeszcze krem, który mi pomógł” – pomyślałam i wzięłam się do roboty.

lakiery hybrydowe vasco nails top no wipe i baza elastic

Baza

Base Elastic. Miałam z nią problem. Baza Vasco Nails jest bardzo gęsta i przy pierwszym nakładaniu nie potrafiłam użyć jej z umiarem. W związku z tym zalałam skórki i szybko usunęłam swój manicure hybrydowy.  Z kolei zbyt mała ilość na pędzelku źle się rozprowadza. Ale po kilku razach przyzwyczaiłam się i znalazłam umiar.

Top

Top no wipe. Jestem z niego bardzo zadowolona. Jest bardziej rzadki niż baza, za co stokroć dzięki, świetnie się go nakłada i bardzo ładnie błyszczy. Inne topy, które miałam okazje testować, traciły swój blask po około tygodniu. Ten przez dziesięć dni wyglądał tak, jakbym go dopiero co nałożyła. I co najlepsze – nie trzeba go naprawdę przemywać cleanerem!

Kolory

Mój faworyt to 107 My Color. Kojarzy mi się z sokiem wyciśniętym ze świeżych buraków. Ciemno czerwony z fioletowym odcieniem. W słoneczne jesienne dni, na dworze, wygląda jak smakowite czerwone wino.

Czerwień 091 My Fire. Ogień jest. Powiedziałabym nawet, że taka malinowa czerwień. Polubiłam go bardzo.

lakiery hybrydowe vasco nails czerwień 091 i wino 107

Z kolei fiolet 008 Mindelo to fiolet, który pasuje do odcienia mojej skóry, jest jasny i choć nigdy za fioletami nie przepadałam to ten mi się podoba.

Za to róż 044 Little Girl, temu landrynkowemu kolorowi mówię nie. Róże lubię jako jasne pastele zaś ten kojarzy mi się z różową landryną.

lakiery hybrydowe vasco nails kolory 044 różowy oraz 008 fioletowy

Kolory, które posiadam dość mocno kryją. Dla trzech z nich 008107 i 091,  wystarczyła jedna warstwa, która ładnie pokryła paznokieć i nic nie przebijało. Choć czerwień wydała się blada i druga warstwa ją podkręciła.

 

Trwałość

Czy lakier hybrydowy Vasco Nails długo utrzymuje się na paznokciach? I tak, i nie. Wszystko zależy czy się robi, czy się leży. Stukam i pukam tymi paznokciami w klawiaturę dobrych kilka godzin dziennie, dodatkowo często moczę dłonie. Nie przygotowuję mocno płytki paznokcia przed nałożeniem bazy, boję się uszkodzić swoje paznokcie, więc tylko je przemywam cleanerem przed nałożeniem bazy i odsuwam delikatnie skórki. Najdłużej lakier utrzymał się dwanaście dni.

Czy polecam ci lakiery hybrydowe Vasco Nails?

Tak. Choć do bazy mam wątpliwości. Jednak lakiery i top to fajne i niedrogie rozwiązanie. I co najważniejsze – nie uczuliły mnie i nie zdewastowały paznokci. Jak i czym pielęgnować dłonie by były piękne i gładkie? Moi pielęgnacyjni faworyci.

Lakiery hybrydowe vasco nails czy warto? lakiery hybrydowe moja opinia, baza i top no wipe