Odkąd jestem w domu wiele w domu robię. Nie pracuję zawodowo, a włosy bliskich robione być muszą i koniec. Do farb Joanna Ultraplex Color, podeszłam z dystansem. Niezbyt lubię farby drogeryjne i najczęściej zaopatruję się w hurtowni fryzjerskiej.

Wpis ten powstał ze współpracą z marką Joanna. Farby zostały przeze mnie sprawdzone obiektywnie. Specjalnie wybrałam dwa różne kolory, by sprawdzić jak zachowuje się w przypadku włosów rozjaśnianych oraz siwych.

Lubię wspierać polskie firmy. Często jakościowo i cenowo wychodzą lepiej niż te sprowadzane zza granicy. Zaintrygowała mnie jednak Joanna wychodząc do klienta z nową farbą Ultraplex Color, która nie tylko nadaje kolor, ale i pielęgnuje.

Ultraplex Color to innowacyjna farba łącząca trwałą koloryzację z najnowocześniejszą technologią głębokiej odbudowy i regeneracji włosów. producent farb Joanna

.innowacyjna pielęgnacja.

Prócz standardów w opakowaniu, tubki z farbą oraz wodą utlenioną 6%, dostajemy również aktywator. Dodajemy go do wymieszanej farby przed nałożeniem jej na włosy i skórę głowy.

Ma za zadanie odbudowę mostków dwusiarczkowych wewnątrz włosa. Dodatkowo ma wzmacniać wiązania strukturalne oraz ograniczać łamanie się włosów. Tak, zabieg koloryzacji staje się łagodniejszy dla włosów, a efekty bardzo zadowalające.

Drugim dodatkiem jest stabilizator. Aplikujemy go po spłukaniu farby. ma za zadanie utrwalenie i wzmocnienie mostków dwusiarczkowych. Zamyka łuski włosa zapewniając w ten sposób sprężystość, połysk i przede wszystkim wytrzymałość.

.joanna ultraplex color. czy warto.

Pod moje ręce dostały się mama i siostra. Siostra naturalnie ciemna blondynka, rozjaśniająca włosy od dawna. Mama zaś szatynka z siwymi włosami, które stanowią ponad 30%.

.joanna ultraplex color 10.01 – platynowy blond.

joanna ultraplex color 10.01 - platynowy blond

joanna ultraplex color 10.01 - platynowy blond

Kolor ładnie rozjaśnił odrost, a wygląd jest bardzo naturalny. Włosy faktycznie były miękkie i gładkie. Nie puszyły się. Przy okazji były lekkie, niczym nie obciążone. Ja mówię tak temu kolorowi. Oraz nowoczesnemu systemowi pielęgnacji podczas farbowania.

.joanna ultraplex color 6.43 – kasztanowy brąz.

joanna ultraplex color 6.43 - kasztanowy brąz

joanna ultraplex color 6.43 - kasztanowy brąz

Czy Joanna Ultraplex Color poradziła sobie z siwymi włosami? Tutaj, jak myślałam wcześniej, jeśli chodzi o drogeryjne farby to cudów nie ma. Fakt, pokrycie siwych włosów w 90% będzie, jednak nie uzyskamy tego, co w salonie fryzjerskim.

Oczywiście mogłabym użyć dwóch farb, w tym jednej ciemniejszej i zrobić to po mojemu, ale farbowanie wykonywałam tak, jakbyś zrobiła to ty kupując farbę w drogerii i robiąc to sama w domu.

W tym wypadku siwe włosy nie odznaczają się bardzo, robią wrażenie delikatnych refleksów. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, gdzie srebrniki się znajdują. Przy skroniach mama ma ich najwięcej i widać tę różnicę. Nie bardzo, aczkolwiek tak.

.wydajność.

Jeśli chodzi o wydajność farb Joanna Ultraplex Color to znów zależy. W przypadku krótkich włosów mamy, sporo farby zostało. Choć ma dużo włosów. Siostra zaś z fryzurą typu bob i krótko wyciętym tyłem oraz burzą włosów, musiała zadowolić się jednym opakowaniem.

Farby wystarczyło tylko na odrost. W tym wypadku słabo, bo chciałam wyrównać kolor na całej długości, a w tym celu potrzebne byłyby dwa opakowania farby.

.moje wrażenia.

Chciałam się do czegoś przyczepić. Więc muszę do tego, że nienawidzę rękawiczek, które dodawane są do farb drogeryjnych. Przy krótkich palcach one po prostu przeszkadzają.

Czy użyłabym raz jeszcze tych farb? Tak. Proponowałam nawet mojej mamie, że jak najbardziej możemy z nich korzystać. Siostra też zadowolona. Więc na pewno je polecam.

Są dobrym rozwiązaniem na koloryzację w domowym zaciszu bez większych nakładów finansowych. Cena jest bardzo fajna. Firma Joanna po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła mnie swoim produktem.

.kolory.

1.0 Głęboka czerń | 3.0 Mroźny brąz | 5.36 Średni brąz | 6.36 Ciepły brąz | 6.43  Kasztanowy brąz | 6.5 Czerwone wino | 7.5 Głęboka czerwień | 7.54 Intensywna Miedź | 8.1 Naturalny blond | 8.45 Płomienny rudy | 10.01 Platynowy blond |10.13 Beżowy blond

Chętnie sprawdziłabym czy mroźny brąz jest faktycznie mroźny. Znalazłam tylko jedną farbę, która faktycznie ma chłodny odcień i nie wpada pod słońcem w rudości i czerwienie.

No i jeszcze głęboka czerwień oraz płomienny rudy. W tym wypadku chciałabym sprawdzić jak długo piękny kolor będzie się utrzymywał. Bo z tymi kolorami to zazwyczaj jest pięknie tylko chwilę.

Miałaś już do czynienia z produktami marki Joanna?