Wielka wymiana książkowa, Przeczytaj Podaj Dalej, to już czwarta edycja wydarzenia, za którym stoją dwie wspaniałe dziewczyny. Magda z bloga Save the Magic Moment i Dagmara, socjolożka – Socjopatka. Miałam to szczęście uczestniczyć w pierwszej edycji, a później przezimowałam aż do czwartej. Nie ma w tym nic złego, bo wracam z pokaźnym stosem książek.

Wielka wymiana książkowa – Przeczytaj Podaj Dalej

Pragniemy przede wszystkim wymienić się książkami oraz wypromować czytelnictwo i przy tym świetnie się bawić. Jeśli masz kilka książek, które chętnie zamieniłabyś/zamieniłbyś na coś, czego jeszcze nie czytała/eś wymienić się z nami. Ceny lektur nie są najniższe, a przecież czytając coś raz, wcale tego nie niszczysz. Czemu więc nie zamienić się książką z kimś innym?

Przeczytaj Podaj Dalej – Wielka Wymiana Książkowa, to świetna inicjatywa, w której najzwyczajniej w świecie wymieniasz się książkami, zdobywając przy tym tytuły, których nie czytałaś, a masz na to wielką ochotę.

Ogólne zasady akcji Przeczytaj Podaj Dalej

Cała akcja trwa od 1 do 10 października 2017 r. więcej informacji w wydarzeniu Wielka Wymiana Książkowa. W akcji bierze udział każdy, nie tylko bloger. Wymieniamy się książkami, nie sprzedajemy ich! Cała wymiana odbywa się bez dodatkowych kosztów, ponosisz jedynie koszty przesyłki.

W tej edycji Wielkiej Wymiany Książkowej – Przeczytaj Podaj Dalej, królują u mnie głównie kryminały, w których sama jestem zakochana od jakiegoś czasu. Poza tym mam trzy świetne propozycje dla kobiet, od Bakuły, Wasson’a i Fleming. Znajdziesz też jedną różniącą się od wszystkich, bo utrzymana w baśniowym klimacie – “Szepty dzieci mgły”.

To jak gotowa na Przeczytaj Podaj Dalej?

Robert Crais “Requiem dla Miasta Aniołów”, wyd. Świat Książki  nieaktualna

Tajemnica z przeszłości, uczucia, które pragnie się zagłuszyć i niezaspokojone pragnienie zemsty.

Były policjant Joe Pike ma za sobą mroczną przeszłość. Tragedia sprzed lat odcisnęła na nim swoje piętno. Jego jedynym przyjacielem jest Elvis Cole, z którym prowadzi agencję detektywistyczną. O pomoc prosi ich, zaniepokojony zniknięciem córki, Frank Garcia. Zaginioną jest Karen – dziewczyna, która kiedyś kochała Pike’a. Gdy z Lake Hollywood ostają wyłowione jej zwłoki, były policjant przysięga odnaleźć mordercę. A może morderca szybciej odnajdzie jego …

wymieniona z Eweliną.

Michael Robotham “Uprowadzona”, wyd. Świat Książki

Gdy znika mała dziewczynka, trzeba sprawdzić wszystkie ślady.

Pewnej nocy ranny detektyw Vincent Ruiz zostaje wyłowiony z Tamizy. Niestety stracił pamięć i dopiero psycholog pomoże mu złożyć w sensowną całość rozproszone wspomnienia. Jednym z nich jest historia uprowadzonej trzy lata wcześniej Mickey Carlyle. Dziewczynki nie odnaleziono, dochodzenie zostało zakończone, do więzienia trafił człowiek skazany w procesie poszlakowym. Ruiz jednak wierzy, że dziecko żyje, i uważa, że natychmiast trzeba wznowić śledztwo.

Robert Crais “Zapomniany człowiek”, wyd. Świat Książki

W Zapomnianym człowieku, Robert Crais powraca do swoich ulubionych bohaterów: prywatnego detektywa Elvisa Cole’a i jego tajemniczego partnera, Joe’go Pike’a. W tej trzymającej w napięciu powieści kryminalnej Elvis Cole zagłębia się w mroczne tajemnice z własnej przeszłości. Prowadząc wraz z policjantką Carol Starkey śledztwo w sprawie śmierci nieznanego mężczyzny, nieświadomie pobudza do działania uśpionego dotąd bezwzględnego zabójcę.

Piotr Pytlakowski “Trynkiewicz i inni”, wyd. Media Obok  nieaktualna

Mieszkali obok, wtapiali się w tło i tak, być może, trwałoby to do dzisiaj, gdyby nagle nie zapragnęli zabijać. To opowieść o mordercach, którzy uniknęli stryczka, bo trafili na lukę w prawi. Kim byli wtedy, kim są dzisiaj – sami o tym mówią. Na ustach wszystkich jest najstraszniejszy z nich – Mariusz Trynkiewicz, który właśnie wyszedł na wolność, ale ta książka jest nie tylko o nim.

wymieniona z Dianą www.bardziejlubieksiazki.pl

Sarah Dessen “Posłuchaj mnie…”, wyd. Świat Książki

Annabel ma wszystko: jest najlepszą uczennicą, najpopularniejszą cheerleaderką, najładniejszą dziewczyną w szkole otoczoną gronem przyjaciół. Ale ten lukrowany świat nagle się rozsypuje. Chłopak jej przyjaciółki, wyrachowanej i przebojowej Sophie, próbuje zgwałcić Annabel w czasie szkolnego balu. Jednak Sophie opowiada wszystkim, że to Annabel chciała go poderwać. Cała szkoła odwraca się od niej … Na szczęście pojawia się Owen, oryginalny samotnik, którego całym życiem jest muzyka.

Sam Wasson “Piąta aleja, piąta rano”, wyd. Świat Książki  nieaktualne

Błyskotliwa opowieść o twórcach i bohaterach filmu Śniadanie u Tiffany’ego. Na kartach książki pojawiają się znaczące postaci: pisarz Truman Capote, odtwarzająca główną rolę w filmie Audrey Hepburn, reżyser Blake Edwards, kompozytor Henry Mancini, a także drugoplanowo Marylin Monroe, Billy Wilder, Akira Kurosawa. Wasson wprowadza nas w epokę końca lat pięćdziesiątych w Ameryce, przed czasami Woodstocku, wolnej miłości i antykoncepcji, kiedy to niezbyt porządna dziewczyna – Holly Golightly – “unosząc brew, spojrzała na wskroś przez kraj i na dobre zmieniła modę, film i seks …”.

wymienione z Natalią www.swiattomskiego.pl

Jacky Fleming “Kłopot z kobietami” wyd. Znak Horyzont  niaktualne

Wszystko, co wiemy o kobietach, powiedzieli mężczyźni. Przez wieki filozofowie i naukowcy prześcigali się w dziwacznych teoriach o ich naturze. Spychali je na margines, twierdząc, że to nieszkodliwe, choć kłopotliwe istoty. Jacky Fleming swoimi rysunkami w przewrotny sposób raz jeszcze opowiada nam tę historię. Przestrzega, że nie zawsze powinniśmy wierzyć we wszystko, co wpajają nam wielkie autorytety. Na podstawie tej książki powstał post “Kobieto kim byłaś, kim jesteś, kim będziesz?”

wymieniona z Kamilą www.uwazniej.pl 

Trudi Canvan “Szepty dzieci mgły”, wyd. Galeria Książki  niaktualne

Fragment opowiadania: “Odsunęłam się i utworzyłam wokół siebie ochronną kulę, kiedy mężczyzna zamachnął się na mnie mieczem. Ostrze odbiło się od bariery, sypiąc deszcz iskier. Nayah, widząc rozbłysk magii, stanął dęba i potrząsnął głową. Rogi uderzyły w zbroję Gellina, który wyleciał z siodła i upadł w piasek, gdzie leżał bez ruchu.”

wymienione z Lidią www.retromoderna.pl

Jerzy Plich “Moje pierwsze samobójstwo”, wyd. Świat Książki

Fragment książki: “Piszę pierwszą w życiu scenę łóżkową i popełniam klasyczny błąd debiutanta – zamiast natychmiast przystąpić do rzeczy, zamiast od razu zacząć rozstępujące się niczym obłok ciało Najpiękniejszej Kobiety Świata opisywać – wchodzę w zawiłe wstępy i dygresje. Ale jak się miało w łóżku Najpiękniejszą Kobietę Świata, to człowiek się czuje tak wzmocniony intelektualnie, że zdaje mu się: ma prawo do formułowania tez fundamentalnych. (…) Co mianowicie w seksie jest kwestią kluczową?”.

Hanna Bakuła “Seks na kredyt czyli jak dostać gratis”, księgarnia Burda Książki

Jerzy Bralczyk: “Bezlitośnie ukazana fizyczność seksu śmieszy i przeraża . Rodzi się myśl o głębokiej, szlachetnej, bezcielesnej miłości.” Kora: “Satyryczne teksty (…) to rezultat obserwacji erotycznych obyczajów nowobogackiej Polski. Jej pełen słodkiej trucizny język obnaża naszą żałosną dekadencję.”

To jak, która książka wpadła ci w oko?

 


Łączy nas wiele. Jesteśmy przede wszystkim matkami, a przy okazji żonami, rozwódkami, nie żonami, kucharkami, sprzątaczkami. Dbamy o nasze pociechy. Jednak nie możemy zapomnieć o najważniejszym

jesteśmy przede wszystkim kobietami!

Jesteś mamą? Dołącz do grupy Matka po godzinach. Życie od kuchni!

Grupa dla mam, rozmawiamy nie tylko na tematy związane z dziećmi, ale przede wszystkim o tym, co ich nie dotyczy. Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko. Zadajemy pytania, wspieramy się w trudnych chwilach, chwalimy sukcesami, tymi małymi i dużymi.