Paul Mitchell szampon i odżywka do włosów dziecka. Czy drogie zawsze idzie w parze z dobre? Do tej pory wydawał mi się, że tak. Dobre i wartościowe produkty, tym bardziej przeznaczone dla najmłodszych, kojarzyły mi się z dość wysokimi cenami. Jednak po wgłębieniu się w skład produktów przecierałam oczy ze zdumienia.

Paul Mitchell szampon i odżywka do włosów dziecka.

Paul Mitchell szampon i odżywka do włosów dziecka

Szampon do włosów Paul Mitchell Baby don’t cry zawiódł moje oczekiwania. Choć faktycznie nie szczypie w oczy, łatwo się spłukuje i dobrze pieni to niestety w jego składzie i to już na drugim miejscu znajduje się SLS.

SLS-y powinniśmy omijać szczególnie jeśli chodzi o pielęgnację dzieci. Są to silnie wysuszające detergenty, które naruszają strukturę lipidową skóry. Jeśli chodzi o kosmetyki do mycia, w których znajduje się SLS, to konieczne jest stosowanie po myciu balsamów lub oliwek. Mają one za zadanie stworzenie ochrony przed wysuszeniem skóry. Najczęściej spotykanymi detergentami SLS są Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate.

Niestety są i PEG-i w towarzystwie Phenoxyethanol’u. Tego połączenia najlepiej unikać. Sam Phenoxyethanol jest konserwantym, którego powinny unikać kobiety w ciąży i matki karmiące. Może być on pochodzenia naturalnego, jak i chemicznego. O Phenoxyethanol’u przycztasz więcej u mojej ulubionej Sroki

Methylisothiozolinone. Konserwant, który odpowiada za zapalenia skóry czy alergie. Cosmetics Europe, the Personal Care Association (europejskie stowarzyszenie przemysłu kosmetycznego) rekomenduje, aby producenci stopniowo wycofywali MIT z kosmetyków niespłukiwanych (źródło).

szampon do włosów Paul Mitchell, skład, analiza, właściwości. Czym myć włosy dziecka? Jaki szampon dla dzieci wybrać?

Odżywka do włosów dziecka Taming Spray. Ma w swoim składzie DMDM Hydantoin, chemiczny konserwant, który powoduje szybsze starzenie się skóry i jest silnym alergenem (źródło).  Poza tym są tu PEG-i. Sama w sobie pachnie obłędnie i spełnia swoją rolę – ujarzmia włosy.

odżywka do włosów Paul Mitchell bez spłukiwania. Właściwości oraz analiza składu. Jaką odzywkę wybrać dla dziecka? Co na plączące się włosy? Odżywka bez spłukiwania dla dzieci.

Wiadomo, nie ma co szaleć i od razu wyrzucać wszystkie kosmetyki z takimi składnikami. Jednak warto z rozwagą dobierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji. Co do PEG’ów nie wszystkie są identycznie niebezpieczne. I pamiętaj o zasadzie „szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do włosów.”

Czy zatem Paul Mitchell szampon i odzywka do włosów dziecka nadają się do pielęgnacji najmłodszych?

Kurcze sama nie wiem, z jednej strony włosy dziecka ujarzmiają, z drugiej kilka składników, które nie powinny znaleźć się w produktach do pielęgnacji. Tym bardziej do pielęgnacji najmłodszych. Wiem też, że ciężko jest uniknąć wszystkich detergentów w składach produktów.

Niemniej jednak płacąc większe pieniądze chcę, by produkt był tego warty.

Twoje dziecko boryka się z suchą skórą i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Przeczytaj tekst o suchej skórze.