Chyba go znalazłam! Słowa, które wypowiada kobieta zakochana. Uśmiechasz się na samą myśl o nim, jego uśmiechu, oczach, gestach. Trzymasz go mocno i nie masz zamiaru nikomu go oddać. Nie dziwię się, w końcu to on, ten wymarzony i wyśniony. Jesteście razem. Teraz zastanów się czy chcesz by jego sztuczna szczęka moczyła się obok twojej kiedy skończycie osiemdziesiąt lat. Tak? To bardzo dobrze, uważaj jednak żeby nie zapanowała rutyna w związku.

Tekst powstał ze współpracy z My Gift DNA. Dziękuję za słoje życzeń, które opisuję i prezentuję na zdjęciach poniżej.

Współczynnik rozwodów ciągle wzrasta, a samotni rodzice to codzienność. Coś w tym jest, że trudniej nam w dzisiejszych czasach utrzymać stały związek, tak jak to było kiedyś. Choć statystyki wydają się ponure, to wielu ludzi ciągle marzy, by związać się na całe życie. Tak do śmierci, na amen.

A może porozmawiamy?

Nie jestem żadnym specem od związków. Jest to mój pierwszy związek przypieczętowany przed ołtarzem. Jednak znam wiele par, które się rozpadły kiedy nadeszła rutyna w związku. Nie było rozmowy, bo każdy czekał na tę drugą stronę aż się odezwie. W końcu na horyzoncie pojawiła się ta trzecia, ten trzeci. Serce mocniej zabiło, emocje wzięły górę i trach. Decyzja podjęta.

Rozmowa rozwiązuje jakiekolwiek problemy nie tylko w związku. Dlatego im wcześniej zaczniemy rozmawiać, zrobimy ten pierwszy krok, tym lepiej. Warto rozmawiać o swoich lękach czy wątpliwościach i podjąć działanie niż trwać w niewiedzy i czekać.

Nuda jest jeszcze gorsza niż częste kłótnie.

Czasami lepiej ostro się pokłócić, rzucić talerzem czy ukochanym kubkiem, a później godzić się jak nigdy dotąd. W końcu nuda i rutyna w związku pojawia się, gdy emocje odchodzą. Najlepsze są proste gesty. Nie trzeba od razu fundować swojej drugiej połówce drogich prezentów czy weekendów we dwoje za granicą.

W każdym słoju życzeń znajduje się 31 karteczek. Można zamówić puste i samemu uzupełnić dobrymi słowami lub skorzytsać z gotowych propozycji. Jedna kartka na jeden dzień.

Nigdy nie zależało mi na kwiatach. Często mężowi powtarzałam, że to „niepotrzebne chabazie” . A jednak gdzieś tam w środku pragnę, by tak bez okazji je dostać. Niby nic, a aż tyle. Jest tylko małe ale.. sama sobie jestem winna i teraz muszę to naprawić. Dlatego rozmowa jest ważna.

Rutyna w związku? Zabij ją! nie partnera, rutynę!

Jest tysiące sposobów, by ożywić uczucie. Zacząć można od przyniesienia herbaty do łóżka czy zrobienie kolacji, nie takiej codziennej tylko wyjątkowej. Wieczorny spacer, podczas którego trzymacie się za ręce czy poranny wypad na grzyby.

Nic tak nie sprawi kobiecie przyjemności, jak kwiatek choćby zerwany z pobliskiego trawnika i przyniesiony zupełnie niespodziewanie. Zaś mężczyźnie partnerka czekająca w łóżku ubrana tylko w uśmiech. Chrzanić kompleksy. W końcu to ten jedyny, ten który jest z tobą na dobre i złe. Nie ważne czy przybyło ci kilka dodatkowych zmarszczek czy też nadprogramowych kilogramów.

A co powiesz na wspólną zabawę?

“Warto się całować” – to przecież takie oczywiste, a jednak często zapominane. Zwykły buziak na dzień dobry czy dobranoc, daje więcej radości niż … zakupy. Tak jest, choć w pędzie, w którym dane jest nam żyć, zapominamy o czymś, co jest oczywiste. Całus nic nie kosztuje, a daje wiele. Co takiego? codziennie wyciągnij jedną kartkę, która wyjaśni dlaczego warto się całować.

Nie ma lepszego sposobu na nudę niż całowanie.

Podłużny słój z wypełnieniem z zielonych piórek i błękitną wstążeczką, stoi na kuchennym blacie i przypomina o sięgnięciu po karteczkę nim zaparzę poranną kawę. Dobre myśli z samego rana.

“Kocham Cię” –  dwa ważne słowa w życiu każdego człowiek. Sądzę, że znaczą to samo co “ufam ci” czy “polegam na tobie”. Kiedy ostatni raz powiedziałaś do swojego partnera, że go kochasz? Kiedy powiedziałaś, że cieszysz się z jego obecności, że po prostu jest? Na 31 karteczkach, niby banalne teksty, a jak wiele dobrego wnoszą do wspólnego życia i bycia przede wszystkim.

Kocham Cię, bo uwielbiam, kiedy się uśmiechasz.

słój życzeń "kocham cię" nie tylko urozmaici pożycie małżeńskie, ale także będzie pięknym elementem dekoracyjnym mieszkania. W tym wypadku szeroki słój, wypełnienie z białych piórek i czerwona wstążka. Rutyna w związku nam nie straszna.

“Pragnę z Tobą” – jest coś, co uwielbiasz robić ze swoim partnerem? Wyraź to przez karteczki w słoju życzeń. Nuda w związku wam nie straszna, bo karteczki możesz sama spersonalizować i wypisać w nich to, co chcesz przekazać swojemu partnerowi. Niech odkrywa Cię codziennie od nowa i spełnia Twoje życzenia!

Tworzyć wspomnienia.

“Pozytywne myśli” – są dni, kiedy popadamy w jakąś niepotrzebną chandrę. Ciężko nam wysilić się na choć jeden uśmiech. Zazwyczaj kiedy złota polska jesień odchodzi w zapomnienie i robi się szaro, buro, wtedy odechciewa się wszystkiego. Na ratunek przychodzi nam słój z pozytywnymi myślami. Nic tak nie poprawia humoru, jak dobre słowo z rana.

Uśmiech to najlepszy lek na smutek.


Na koniec chciałabym Was zaprosić do konkursu, w którym do wygrania jest słój życzeń “Pozytywne Myśli”. Co trzeba zrobić, by go zgarnąć? odpowiedz na pytanie

“jak według ciebie powinien wyglądać idealny związek, by nuda nigdy w nim nie zagościła?”

tym razem odpowiedź wyślij na e-mail: [email protected]

szczegóły i regulamin konkursu >> tutaj <<

Odpowiedź, która mnie najbardziej poruszy, zostanie opublikowana pod tym postem już 02 października 2017 po godzinie 15:00

Oczywiście konkurs jest dla czytelników bloga, czyli fanów na Facebooku -> matczysko