O tym, że istnieje opalanie natryskowe wiedziałam już dawno. Nigdy jednak nie miałam odwagi, by skorzystać z takiej usługi. Po ostatniej wizycie w salonie Zdrowe Opalanie w Katowicach wiem, że dobrze zrobiłam czekając.

Co to opalanie natryskowe?

Nie będę cię zanudzać treściami z książek czy innych podręczników. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i wiedzy dokładnej przekazać nie potrafię. Jednak niebawem na blogu pojawi się wywiad z Panią Sylwią, właścicielką salonu, w którym miałam okazję się przybrązowić.

Opalanie natryskowe to nic innego, jak zdrowa opalenizna, alternatywa dla tych, którzy nie chcą schnąć jak skwarki w solarium. Dla tych, którzy wiedzą, że ich ciało to świątynia, o którą trzeba dbać. Dla tych, którzy z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą smażyć się na słońcu lub w solarium, a opalenizna podkreśli ich piękne ciała.

Metoda bezpieczna do tego stopnia, że z opalania natryskowego korzystać mogą nawet kobiety w ciąży, karmiące mamy czy osoby które z powodu uczuleń czy chorób nie mogą opalać się na słońcu / narażać się na promieniowanie.

Wiele osób pyta co lepsze solarium czy opalanie natryskowe. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie opalanie natryskowe. Z solarium korzystałam często jeszcze kilka lat temu, zanim zaczęłam traktować swoje ciało z należytym szacunkiem. Co mi po pięknym wyglądzie skoro go poddaję zabiegom takim jak opalanie i to w solarium?

Przygotuj swoje ciało przed zabiegiem.

O tym jak będzie wyglądać skóra po opalaniu natryskowym i jak długo będzie utrzymywać się opalenizna decyduje przede wszystkim to, jak przygotujesz swoje ciało przed zabiegiem opalania natryskowego i jak o nie zadbasz tuż po. Oczywiście trzeba też pamiętać, że kosmetyk którego użyje osoba wykonująca zabieg i jak to zrobi jest równie istotne.

Jednym z ważniejszych i pierwszych elementów przygotowania ciała jest peeling. Kiedy wykonać peeling? Najlepiej 24 godziny wcześniej. Jednak peeling jakiego użyjesz też ma znaczenie. Nie powinno używać się peelingu z jakimikolwiek olejami. U mnie wystarczył peeling kawowy. Zaparzyłam kawę, odczekałam aż ostygnie, przecedziłam tak, by uzyskać same fusy.

Może być też peeling profesjonalny, salonowy kosmetyk albo najprostszy domowy sposób czyli użyty przeze mnie peeling kawowy lub cukrowy, bez dodatku olejków, aromatów czy też innych substancji nawilżających i natłuszczających

Wymieszałam je ze swoim żelem pod prysznic i podczas kąpieli wypeelingowałam ciało. Zaraz po tym wydepilowałam wszystko to, co niepotrzebne. Po umyciu się nie nakładałam żadnego balsamu ani olejku na skórę. Unikać trzeba też makijażu, dezodorantu, antyperspirantu i innych, które na skórze tworzą jakąkolwiek powłokę.

Balsamu nie używamy tuż po wykonaniu peelingu, natomiast makijażu twarzy czy antyperspirantu nie może być na skórze tylko podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg opalania natryskowego?

Na miejscu, jak na profesjonalny salon przystało, zaopatrzona zostałam w jednorazowy czepek chroniący włosy i podkładki pod stopy. Mogłam również skorzystać z jednorazowej bielizny, ale wybrałam swoją, koniecznie czarną. Opalałam się bez stanika.

podczas opalania natryskowego najważniejsze jest by zachować higienę. Dlatego też ważnym aspektem przy wyborze powinna być możliwość wyboru salonu, który oferuje jednorazową bieliznę, czepek oraz podkładki pod stopy

Po dokładnym wytłumaczeniu mi jak mam się zachowywać podczas zabiegu i pokazaniu wszystkich póz, które będę musiała wykonać, weszłam do kabiny, a Pani Sylwia przystąpiła do dzieła. Włączyła maszynę, która huczy jak odkurzacz, a ja podziwiałam ile mogę sam proces opalania skóry.

Sam zabieg opalania trwał stosunkowo krótko. Od wejścia do gabinetu, łącznie z rozmową i krótkim instruktażu, po pół godzinie z córki młynarza przeistoczyłam się w kobietę prosto z plaży w Miami. Podczas nakładania opalającej mgiełki czuć przyjemny chłód, zupełnie jakby delikatna morska bryza muskała ciało. Później osuszona zostałam ciepłym powietrzem.

Na sam koniec można się po prostu ubrać, a w tym celu warto pamiętać o luźnych ubraniach, by nie uszkodzić opalenizny podczas powrotu do domu.

opalanie natryskowe w Katowicach to strzał w dziesiątkę, Pani Sylwia idealnie dobrała kolor do mojej karnacji, wysłuchała moich oczekiwań i obaw. Dzięki czemu dobrała perfekcyjnie kolor

Jak długo się utrzymuje opalenizna?

Jeśli dobrze przygotujesz ciało przed zabiegiem i zadbasz o nie po, opalenizna utrzyma się od 7 do 10 dni. Jak dbać o ciało po zabiegu? Tuż po musiałam odczekać osiem godzin nim wzięłam pierwszy prysznic, by zmyć bronzer. Można też wybrać inny produkt, po którym pierwsze mycie może nastąpić minimum po dwóch godzinach.

Barwników jest wiele i dla każdej karnacji można dobrać indywidualnie odcień i pożądany efekt. Ja wybrałam naturalny, oliwkowy. Bardziej przypominający skórę Anny Przybylskiej niż Natalii Siwiec odcień skóry.

Twarz po opalaniu natryskowym. Nie ma żadnych przebarwień, zacieków czy niedoskonałości. Jest naturalnie i oto w tym wszystkim chodzi

Podczas kąpieli nie używaj gąbki ani peelingów. Wystarczy umyć się zwyczajnie żelem lub mydłem. Osuszanie skóry po każdej kąpieli powinno być delikatne. Nie powinnaś pocierać skóry mocno ręcznikiem tylko ją nim oklepywać. Po opalaniu natryskowym powinnaś zaprzyjaźnić się z balsamem nawilżającym i stosować go minimum raz dziennie, by utrzymać opaleniznę na dłużej. Może być to balsam brązujący.

Nawilżanie skóry przyczynia się do wolniejszego złuszczania naskórka i opalenizna zostaje z nami na dłużej. Wskazane są klasyczne balsamy nawilżające, czy odżywcze, zakazane natomiast oliwki, suche oliwki, olejki czy masła do ciała.

Na co zwrócić uwagę jeszcze przed samym zabiegiem?

Podejście do klienta jest niezmiernie ważne. Dla laika, który nigdy wcześniej nie miał z opalaniem natryskowym nic do czynienia, ważne jest by ktoś potrafił rozwiać jego wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania, tak jak zrobiła to ze mną Pani Sylwia. Przeprowadziła ze mną krótki wywiad, dzięki czemu zrozumiała w punkt moje wyobrażenie o tym, jaki efekt chciałabym uzyskać.

Najlepszym rozwiązaniem jest umówić się dzień lub dwa dni przed wydarzeniem, na którym chcesz zaprezentować swoje opalone ciało.

Na sam koniec chciałabym podziękować Pani Sylwii, za ogrom wiedzy dotyczący opalania natryskowego, który mi przekazała i za to, jak pięknie dzięki niej prezentowała się opalenizna. To właśnie dzięki jej wskazówkom i instrukcjom dotyczącym pielęgnacji, nie musiałam się o nic martwić.

 

 

A ty miałaś już okazję korzystać z opalania natryskowego?