exposilesia to miejsce na wiele niezapomnianych wrażeń, z nimi targi rodzice i dzieciaki nie miały prawa się nie udać
przerwa

Kto łączy blogerów i targi? Sosnowiec!

Targi Rodzice i Dzieciaki w Expo Silesia zaliczone po raz drugi! Miało być zupełnie inaczej, miałam znaleźć się w Poznaniu na blogowym motywowaniu i szukaniu inspiracji, a znalazłam się w Sosnowcu z innymi blogującymi mamami, wystawcami i szukającymi inspiracji rodzicami. O tym jak wyglądała pierwsza edycja Targów możecie przeczytać tutaj >> klik <<.

Ostatni majowy weekend spędziłam wraz z mężem i z potworzastym na targach, gdzie można znaleźć mnóstwo atrakcji oraz inspiracji. Nie tylko rodzice powinni się pojawić na nich, ale także ci, którzy do macierzyństwa się przygotowują. Nawet ci, którzy jeszcze o nim nie myślą.

studio wrażeń jednym z głównych organizatorów i wystawców

I choć jechałam z nadzieją, że spotkanie będzie wyglądało identycznie, jak poprzednie, że będzie okazja do wspólnego zintegrowania się, to ciągle gdzieś się mijałyśmy. Ale w końcu, to nie o to tu chodzi … Na spotkaniu wspieraliśmy przede wszystkim Olę, podopieczną Fundacji 3-4-start, która choruje na ostrą białaczkę szpikową. Z tego miejsca mogę tylko poprosić was o zapoznanie się z historią Oli i wsparciu. >>klik<<

Dzięki Fundacji 3-4-start oraz Studiu Wrażeń mogłyśmy przybyć tam wraz z rodzinami i przybliżyć swoje osoby czytelnikom. A za wszystkim stały dwie niewielkie, ale o wielkim sercu kobietki. Ania założycielka Studia Wrażeń i Klaudia wiceprezes Fundacji 3-4-Start oraz właścicielka bloga Niezłe Ziółko.

 

mamblog i targi w Sosnowcu dają możliwość poznania wielu ciekawych postaci. Katarzyna Targosz czyli Matka na Szczycie i jej książki

Wiedziałam, ze spotkam tam dziewczyny, które już znałam, a także te, które miałam okazję poznać. A wiadomo, że ja lubię poznawać nowe osoby. Niestety tym razem Prezes nie pozwolił mi na zbytnią integrację.

Dla każdego coś dobrego!

Najbardziej widowiskowe ze wszystkich pokazów (przynajmniej to właśnie moje serce skradły) warsztaty chemiczne z ChemicAl World. Dziewczyny odwalają świetną robotę zachęcając maluchy do chemicznych eksperymentów. Nie tylko ciekawiły tych małych obserwatorów, ale z błyskiem w oku przyglądali się ci więksi.

 

Studio Wrażeń – centrum zabaw i edukacji – zorganizowało sporo atrakcji. Były warsztaty decupage czy zajęcia “Maluszkowo” czyli sensoryczne zabawy dla najmłodszych.

Poza tym atrakcji dostarczyli sponsorzy, którym także jesteśmy wdzięczni ogromnie. Warsztaty “Magiczne Mozaiki”, “Piaskowa Malowanka – Hipopotam, Małpa” oraz “Nawlekaj nie czekaj” zawdzięczamy Aleksander Toys, a także rozgrywki konkursowe “Gorący Ziemniak” i “Mam Cię”. No i zapomniałabym o wystawie małego konstruktora!

kolejne chemiczne atrakcje wzbudzały ciekawość nie tylko tych najmodszych

Z kolei Kasia z Mafaf zorganizowała warsztaty szycia autorskich maskotek, chętni skrupulatnie nawlekali swe igły i dziergali w materiałach, a później pękali z dumy nad swoimi własnoręcznie zrobionymi maskotkami.

Choć nie w każdych warsztatach było dane mi uczestniczyć, to prelekcji prowadzonej przez familolog, psychoterapeutę Panią Renatę Borysiak z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznego “Tęcza”, nie mogłam opuścić. Prelekcję dla rodziców, o wdzięcznej nazwie “Po drugiej stronie stołu”, słuchałam z zapartym tchem.

tak się bawią mamy na targach rodzice i dzieciaki w sosnowcu. tutaj wspólny aerobik

Ponadto odbyły się warsztaty z robotyki RoboFun i słodkie bukiety. Pojawiła się także ekspert od kreatywnego pisania, autorka kursów kreatywnego pisania “Piszę, bo chcę…” – Krystyna Bezubik, przedstawiła swoją nową książkę “Raj na kredyt” i poprowadziła warsztat dla blogerek z kreatywnego pisania, na którym niestety nie uczestniczyłam. Cóż siła wyższa, mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję. Katarzyna Targosz z bloga Matka na Szczycie prócz spędzania miło czasu, przywiozła ze sobą (prócz pysznych oscypków, których smak do teraz czuję) swoje książki. Jest autorką książek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

makijażystka, a raczej wizażystka zadbała o wygląd mam. Doradzała w wielu problematycznych sprawach, związanych z pielęgnacją

Na targach każdy znalazł coś dla siebie. Zaś na głównej scenie pojawiały się też inne atrakcje, które cieszyły nasze oczy i sprawiały, że dzieci się nie nudziły. Dzięki wydawnictwom Babaryba i Egmont pojawił się kącik dla tych najmłodszych wielbicieli książek, a o starszych zadbało wydawnictwo Szara Godzina i Media Rodzina. O pielęgnacji, makijażu i odpowiednim doborze kosmetyków mówiła, jednocześnie malując, urocza wizażystka.

Zdrowie przede wszystkim

Poddaliśmy się także badaniu, które w zjawiskowo szybkim czasie ukazuje nam kompleksową wiedzę na temat kondycji naszego organizmu. HUMAN BODY SCANNER, bo o nim mowa, to najnowszej generacji urządzenie oparte na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych, dzięki Activity.Life. Dowiedzieliśmy się o wszystkich deficytach w organizmie, poziomie zakwaszenia czy odwodnienia. Wszystko dzięki firmie Starlife.

Mogłam sprawdzić możliwości zabiegu antiage, wykonanego specjalnym żelazkiem Zeitger. Gdyby nie cena, to chętnie zostałabym jego właścicielką, bo jest rewelacyjne! Wspomaga wchłanianie się kremów, odstresowuje i relaksuje. Zabieg wykonany był mazidłami aloesowymi o cudownym działaniu!

 

Spośród osób, które brały udział w targach, w niedziele zostało rozlosowane drewniane serce z napisem “Tu mieszka osoba o Wielkim Sercu” wykonane przez drewnianedodatki.pl

Do domu wróciliśmy padnięci, ale szczęśliwi. Te wspólne chwile spędzone inaczej niż zawsze dodały nam energii na więcej. W przyszłym roku na targach pojawię się znowu, nie ważne czy na spotkaniu blogowym czy tylko jako typowy widz. No na targach warto być :)

Szczególne podziękowania:

partnerzy i sponsorzy spotkania

Za zdjęcia wykorzystane na blogu dziękuję Kasi – Matka Na Szczycie, Ani – Noeud, Justynie – JS Photography.

Fundacja 3-4-Start | Studio Wrażeń – centrum zabaw i edukacji | Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne Tęcza | Niezłe Ziółko – Blog Mamy Martynki | Alexander | aloesy.com | Oillan |Apis | Mafaf | Egmont.pl | Szara Godzina | Piszę, bo chcę | ChemicAl World | Babaryba | SmilyPlay | Chocokiss | Kunszt | Activity.Life | CapriCare | Drewniane Dodatki | Matka na Szczycie

pokaz mody dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć bałwana Olafa i Elzy z krainy lodu

 

fitness dla najmłodszych? wszystko to na targach rodzice i dzieciaki w expo silesia, w sosnowcu