To kiedy rodzic zobaczy pierwsze kroki dziecka, to sprawa zupełnie indywidualna. W wielu poradnikach czy też na portalach dla rodziców, czytamy że jest to wiek ok 12 miesiąc życia. U nas było to o wiele później. Pierwsze kroki, Prezes, samodzielnie zrobił kiedy dobijał do 18tego miesiąca życia. Ile ja się stresów przez niego najadłam, ile paznokci obgryzłam, wiem tylko ja. Pamiętam też, te wszystkie “dobre rady”, które słyszałam czy czytałam, a także ciągłe pytania “to on jeszcze nie chodzi?”, krew mnie zalewała. Zresztą o tym wszystkim możecie przeczytać tutaj -> moje dziecko jeszcze nie chodzi.

Pierwsze kroki dziecka.

Jest wiele gadżetów, które mają ułatwiać chodzenie. Należą do nich między innymi chodziki czy pchacze, moje zdanie na ich temat można przeczytać tu -> chodzik (nie)uczy.  W skrócie powiem tylko, że Prezes (jak i każde kolejne dziecko, którego matką będę) do chodzika nie wszedł i nie wejdzie. Wiele “matek-ekspertek” twierdziło zgodnie, że powinnam, bo to przyspieszy jego naukę chodzenia, a ja i tak miałam to gdzieś, ba nawet miałam czelność się im przeciwstawiać i twierdzić, że gadżety te to zło. Pierwsze kroki dziecko powinno postawić samo, bez “wspomagaczy”, kiedy będzie na to w zupełności gotowy.

Co założyć dziecku na nóżki?

Jestem wierną fanką chodzenia na bosaka, do dzisiaj nie znajdziesz na moich stopach skarpet, papcie z rzadka. Stawiający pierwsze kroki maluch także powinien być na bosaka. Łatwiej wtedy utrzyma równowagę, nie będzie się “rozjeżdżał”, a nawet będzie miał lepszą przyczepność do podłogi.

Kiedy jest zimno, można pomyśleć o skarpetach anty poślizgowych, choć moim zdaniem są do niczego i tylko przeszkadzają malcowi.

pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia, buty do chodzenia, gadżety, dziecko stawia pierwsze kroki, jakie buty dla dziecka, buty, buciki, walkkings,

Pierwsze buciki.

Wybór pierwszych butów dla dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z chodzeniem, to nie lada wyzwanie. Ilość przeczytanych (i zupełnie różnych) opinii, ilość przymierzonych czy też kupionych i wyrzuconych butów do dzisiaj spędza sen z powiek. Wiele okazało się zwykłym badziewiem, do którego nawet ja bym nie włożyła stóp, a przecież w tym wypadku chodzi o zdrowie naszego dziecka,  nie możemy – my rodzice – iść po najmniejszej linii oporu.

Buty, które są jednocześnie stylowe i wygodne, które nie krępują ruchów i można w nich biegać dosłownie wszędzie? Tak wiem, marzenie każdej kobiety. Jednak istnieją takie dla naszych milusińskich, w których możesz zobaczyć pierwsze kroki dziecka.

Buty Walkking’s to innowacja łącząca ze sobą wszystkie, najlepsze cechy.

pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia, buty do chodzenia, gadżety, dziecko stawia pierwsze kroki, jakie buty dla dziecka, buty, buciki, walkkings,

Co mnie urzekło?

Przyznam się szczerze, że było to zapięcie! Jestem typowym wzrokowcem, a zapięcie w tych butach, to coś, czego nie widziałam w żadnych innych, z którymi miałam styczność. Należę do matek, które lubią mieć coś, co przyda się przyszłym pokoleniom, naprawdę szkoda mi wyrzucać rzeczy, a jeszcze bardziej szkoda, kiedy są warte uwagi. Dlatego też cieszy mnie materiał, z którego buty zostały wykonane. Jest odporny na ścieranie i prędzej brzdąc z nich wyrośnie niżeli się zniszczą. Są niesamowicie lekkie i wygodne, a przede wszystkim elastyczne. Nie krępują ruchów i nie obdzierają nad piętą. Pamiętam, kiedy Prezes zaczął chodzić i gdy ściągałam mu buciki, zauważyłam, że ma strasznie wilgotne skarpetki. Dziecięce stopy bardzo lubią się pocić, dlatego warto zaopatrzyć się w buty z termoregulacją, które nie przegrzewają ani nie wyziębiają stóp naszego stworka.

pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia, buty do chodzenia, gadżety, dziecko stawia pierwsze kroki, jakie buty dla dziecka, buty, buciki, walkkings,

I wiecie co? Cieszy mnie fakt, że w Chinach, o te buciki mogą być tyle, co na wycieczce z dzieckiem.

Zapamiętaj!

Pierwsze kroki dziecka, to nie lada wyczyny, dlatego -rodzicu- dbaj, by wykonał je zacnie, tak jak na to zasługuje!

pierwsze kroki dziecka, nauka chodzenia, buty do chodzenia, gadżety, dziecko stawia pierwsze kroki, jakie buty dla dziecka, buty, buciki, walkkings,

 


Łączy nas wiele. Jesteśmy przede wszystkim matkami, a przy okazji żonami, rozwódkami, nie żonami, kucharkami, sprzątaczkami. Dbamy o nasze pociechy. Jednak nie możemy zapomnieć o najważniejszym

jesteśmy przede wszystkim kobietami!

Jesteś mamą? Dołącz do grupy Matka po godzinach. Życie od kuchni!

Grupa dla mam, rozmawiamy nie tylko na tematy związane z dziećmi, ale przede wszystkim o tym, co ich nie dotyczy. Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko. Zadajemy pytania, wspieramy się w trudnych chwilach, chwalimy sukcesami, tymi małymi i dużymi.