Podstawą w pielęgnacji twarzy jest demakijaż. Jednak jak go wykonać, by wszystko dobrze oczyścić? Wyobraź sobie, że wracasz z imprezy chcesz iść szybko spać, a tu make-up w najciemniejszym kolorze, często trudnym do usunięcia. W tym poście powiem Ci czego będziesz potrzebować i jak oczyścić buzię z tony mocnego makijażu. Sama często mam problemy kiedy wracam skądś i nie myślę o niczym innym, jak tylko o łóżku. Szczególnie teraz, kiedy wiem, że rano muszę wstać, bo Prezes nie da mi zasnąć. Ale to teraz właśnie zaczęłam też dbać o skórę o wiele bardziej niż kilka lat temu.

demakijaż, makijaż, czysta skóra, pielęgnacja, jak zrobić demakijaż, czego użyć do demakijażu, szybki demakijaż

Czego potrzebujesz?

  • krem do demakijażu
  • płyn micelarny
  • tonik do twarzy
  • waciki
  • balsam do ust

demakijaż, makijaż, czysta skóra, pielęgnacja, jak zrobić demakijaż, czego użyć do demakijażu, szybki demakijaż

Jak wykonać demakijaż?

Po pierwsze … Nałóż na twarz grubą warstwę kremu do demakijażu, rozprowadź go kulistymi ruchami po całej twarzy. Na wacik nałóż ten sam krem i przyłóż do zamkniętych oczu na kilkanaście sekund. Po tym czasie usuń nadmiar kremu wacikami i umyj twarz letnią wodą.

Po drugie … Waciki nasącz płynem micelarnym i przemyj nimi skórę twarzy oraz delikatnie okolice oczu. Co do rzęs i wodoodpornych tuszy, musisz uważać, bo okolice oczu są najwrażliwszym miejscem na twarzy, a my podrażnień nie chcemy. Przyciskaj zatem wacik z płynem (czasami stosuję oliwę z oliwek) aż do momentu, kiedy nie będzie czysty.

Po trzecie … W tym miejscu dobrze jest wykonać peeling, jednak jeśli nie masz już na to sił, to czas na tonizację skóry twarzy. Po demakijażu przywróci on naturalne pH skóry.

Po czwarte … Dobry krem nawilżający lub maseczka. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie maseczki na noc, są to specjalne maseczki, które nakładasz przed snem.

Po piąte … Nie zapomnij o ustach! One też tak jak całą skóra potrzebują odpoczynku. Nałóż jakiś dobrej jakości balsam lub masło shea, a nie obudzisz się ze spierzchniętymi ustami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji twarzy, zajrzyj tutaj, tam zawarta jest cała prawda o nawilżaniu skóry.