Zagęszczanie i przedłużanie włosów nie jest modne od dziś. Już w dawniejszych czasach upiększano swoje fryzury, by wyglądać niebanalnie. Prekursorem w tej dziedzinie jest Simon Forbes. Po co zagęszczamy i przedłużamy włosy? Bo podczas jednego zabiegu można zagęścić je, zwiększyć ich długość, dodać nowy kolor … Jednym zdaniem wykreować swój nowy, inny wizerunek.

Zagęszczanie i przedłużanie różnym typem włosów. Co warto wiedzieć …

Włosy naturalne…

Specjalnie przygotowywane, selekcjonowane i sterylizowane, można je poddawać wszystkim zabiegom fryzjerskim – termicznym, chemicznym, mechanicznym. Do włosów naturalnych zalicza się słowiańskie, europejskie, indyjskie i azjatyckie. Od wysokości ceny zależy proces produkcji, stąd też włosy słowiańskie są trudno dostępne. Zaś cena ich jest bardzo wysoka.

Są one najbardziej cenione na świecie, łuska włosowa jest zachowana w stu procentach, są miękkie, jedwabiste i delikatne.

Włosy europejskie mają tylko częściowo zniszczoną łuskę włosową, cena utrzymuje się na średnim poziomie, są też miękkie i delikatne. Są proste i faulujące, lekkie i podatne na układanie.

Włosy indyjskie mają tendencję do plątania się, sprawiają problemy podczas farbowania, posiadają też częściowy brak łuski włosowej. Cena jest jest w miarę w porządku, a włosy są miękkie, falujące, cięższe i sztywniejsze od tych europejskich.

Proste, ciężkie do ułożenia to natomiast włosy azjatyckie (chińskie), dlatego cena ich jest niska, nie posiadają łuski włosowej, stwarzają problemy podczas farbowania i trzeba używać do pielęgnacji produktów, które nie zawierają protein.

Włosy syntetyczne…

Są tworzone na bazie włókien polimerowych. Włosy te są bardzo lekkie i odporne na wysoką temperaturę, trzeba jednak pamiętać by wykonać test wytrzymałości, bo mogą wykazywać wrażliwość i topić się (np. pod wpływem prostownicy).

Na włosach syntetycznych nie wykonuje się zabiegów chemicznych. Są jednak odporne na zmiany atmosferyczne, nie tracą koloru i połysku. Nie wolno jednak używać metalowych szczotek, lokówek czy prostownicy.

przedłużanie, zagęszczanie, pielęgnacja włosów, syntetyczne, naturalne

Jak postępować z włosami doczepionymi?

  • noś 3-4 miesiące
  • nie szarp, nie ciągnij
  • pielęgnuj specjalnymi produktami, które nie zawierają protein
  • używaj specjalnych grzebieni i szczotek
  • nie przegrzewaj
  • szczotkuj zaczynając od końcówek
  • pamiętaj by nie szczotkować włosów mokrych
  • raz w miesiącu idź na kontrolę do fryzjera, by sprawdził ich stan

Mycie

Włosy syntetyczne powinno myć się w letniej wodzie (ok 25°C) delikatnym szamponem. Do dwóch litrów wody wlać około cztery nakrętki szamponu. Perukę zanurzyć na około pięć minut.

Trzeba także pamiętać by nie trzeć ich i nie szorować!. Po wyjęciu z wody delikatnie wypłukać w zimnej wodzie, ale nie pod bieżącą wodą, tylko na przykład w misce. Perukę można osuszyć lekko ręcznikiem. Najlepiej jednak jest strzepać nadmiar wody.

Włosy naturalne najlepiej oddać w ręce specjalistów, raz na kilka miesięcy. Pranie włosów w warunkach domowych najlepiej jest wykonać na głowie. Do mycia użyć szamponu przeznaczonych do włosów suchych i delikatnych. Szampon rozsmarować na dłoniach i głaszcząc przenosić na włosy, zgodnie z kierunkiem włosa. Wypłukać obficie ciepłą wodą.

Następnie osuszyć włosy ręcznikiem, nanieść odżywkę i po kilkunastu minutach dokładnie spłukać. Na koniec włosy wycisnąć w ręczniku, delikatnie rozczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, a po uczesaniu pozostawić do wyschnięcia.

przedłużanie, zagęszczanie, pielęgnacja włosów, syntetyczne, naturalne

A ty jesteś fanką zagęszczania i przedłużania włosów, a może temat w ogóle Cię nie dotyczy?