Najbardziej popularny napój alkoholowy? Towarzyszy nam przy grillu, na spotkaniach damskich, męskich, damsko-męskich, na plaży czy w pubie … Tak to właśnie piwo. Jednak czy piwo tuczy? Na ile możemy sobie pozwolić, o ile możemy.

Idealne schłodzone latem, gasi pragnienie, a podgrzane zimą z dodatkiem goździków, rozgrzewa nasze ciało i pobudza zmysły. Służy kobietom również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dba nie tylko i ciało, ale i włosy.

piwo, piwo tuczy, mięsień piwny, złoty napój, nektar,

Piwo … zmora męskich kaloryferów i kobiecych boczków.

Boimy się go, a mimo wszystko uwielbiamy. Jednak czy na pewno jest takie straszne?

 

Czy piwo tuczy?

Piwo samo w sobie (oczywiście pite z umiarem) nie tuczy! Jeśli wypijemy sobie szklankę piwa o pojemności 250 ml to zaserwujemy sobie troszkę ponad 90 kcal. Dlaczego tylko tyle? Bo 100 ml piwa w większości przypadków to 43 kcal. Często inne słodkie i gazowane napoje są o wiele bardziej tuczące niż samo piwo. Dlaczego zatem twierdzi się, że to przez piwo się tyje? Chodzi o to w jakich sytuacjach je spożywamy.

Piwo pobudza apetyt, a wiadomo najlepiej kiedy pod ręką są solone orzeszki, chipsy czy paluszki, a nawet czekolada. Piwem lubimy popić smakowitą goloneczkę czy smażony boczek. Nie wspomnę już o malinowym czy imbirowym soku. W tym wypadku muszę Cię zmartwić, takie piwo tuczy.

Umiar

Prawdziwy koneser piwa delektuje się każdym jego łykiem. Uwielbiają złocisty kolor płynu czy puchatą piankę na górze. Prawdziwy beerlovers będzie sączył swój nektar i rozkoszował się każdym łykiem. Piwo pite w umiarze i nie ponad programowo, będzie można łatwiej wypocić. A jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw piwa, to mam dla ciebie idealne rozwiązanie.

piwo, piwo tuczy, mięsień piwny, złoty napój, nektar,

Zamiast pić piwo

… zrób z niego płukankę na swoje włosy! Jak?

Otwórz piwo i odstaw je na kilka godzin, by się wygazowało. Tuż przed polaniem nim włosów wymieszaj je w stosunku 1:1 z przegotowaną i chłodną wodą. Umyj włosy jak zawsze, odsącz je ręcznikiem. Wypłucz włosy piwnym roztworem, odsącz nadmiar wody i osusz włosy ręcznikiem. Nie dość, że ominą Cię nadprogramowe kilogramy, to jeszcze zafundujesz swoim włosom pielęgnację, za którą będą Ci bardzo wdzięczne!

A ty w jakiej formie lubisz piwo?