Trądzik – krosty i zaskórniaki. Problem dotyczy nie tylko osób w okresie dojrzewania, coraz częściej na tę przypadłość chorują także dorośli. Leczenie trądziku nie jest łatwe, ale żyjemy w czasach, w których nie tylko zabiegi kosmetyczne ratują naszą twarz, dzięki nowoczesnym lekom także można pozbyć się problemu. Polecam najpierw przeczytać artykuł, który dokładnie wyjaśni co to trądzik, jak powstaje, jakie są rodzaje i jak go leczyć. Warto poznać wroga, by móc z nim walczyć. Pielęgnacja cery trądzikowej nie jest niczym trudnym, warto też pamiętać, że trądzikowi służy stres i niezdrowa dieta, dlatego powinniśmy się ich wystrzegać.

trądzik – pielęgnacja cery

Twoja buzia to płótno, traktuj ją z szacunkiem.

Często zamiast pozbyć się problemu, maskujemy go niedoskonałości skóry kosmetykami do makijażu. Jednak poleganie tylko na nich sprawia, że zaczynamy wyglądać nienaturalnie. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu, a tylko marna mistyfikacja. Codzienny rytuał nakładania make-up’u sprawia, że wpadamy w letarg, marzymy o tym by wyjść z domu z lekkim makijażem, a nie możemy. Skóra każdej z nas jest wyjątkowa i różnie reaguje na kosmetyki. Do osobistego “rytuału piękna” musimy dojść metodą prób i błędów. Przez kupienie złych kosmetyków wylądowałam nawet u dermatologa z poparzoną skórą twarzy, przez zastosowanie taniego peelingu, nie czytając jego składników.

“Bez względu na wszystko nie rozdrapuj ani nie wyciskaj pryszczy. Bakterie, które gnieżdżą się w zaczopowanym ujściu mieszka włosowego, mogą rozprzestrzenić się po twarzy, dekolcie czy plecach, jeśli wyciśniesz krostkę, a to spowoduje powstanie kolejnych wyprysków!” Ch. Cho

Oczyszczanie

  1. Usuń makijaż z oczu i ust. Kosmetyki te najtrudniej jest zmyć. Nie trzyj oczu wacikiem tylko przyłóż wacik nasączony produktem do demakijażu, na 10-15 sekund. Daj czas kosmetykowi aż zadziała, nie bądź brutalna, skóra wokół oczu jest bardzo delikatna.
  2. Zastosuj olejek myjący. Nałóż go na dłonie, rozprowadź po twarzy i zrób sobie masaż. Kiedy skończysz, zmyj olejek ciepłą wodą i osusz twarz ręcznikiem przykładając go do twarzy, nie pocieraj.
  3. Czas na żel myjący lub piankę. Środek myjący, który się pieni nie zawsze jest lepszy od tego, który się nie pieni
  4. Użyj teraz toniku, który dodatkowo nawilży i wzmocni barierę ochronną Twojej skóry.

Wiesz już jak oczyścić twarz, pora na złuszczanie.

Istnieją dwa sposoby złuszczania: mechaniczny i chemiczny. Mechaniczny czyli peeling lub szczoteczka elektryczna do twarzy, a do skóry – szorstka rękawica, która zdrapie wszystkie martwe komórki. Mechaniczne złuszczanie jest dobre dla skóry normalnej i mieszanej. Jeśli masz świeże wypryski unikaj mechanicznego złuszczania, zastosuj chemiczny. Złuszczanie chemiczne to nic innego jak użycie kwasów lub enzymów. Jednak przy wszystkim trzeba zachować umiar, nadużywanie chemicznych kosmetyków do oczyszczania może wysuszyć skórę, a nam zależy by była zdrowa i piękna. Tak więc, po oczyszczeniu twarzy i użyciu toniku, nałóż ostrożnie kosmetyk, omijaj okolice oczu. Jeśli używasz kosmetyków specjalnych, wydanych na receptę, zapytaj lekarza czy możesz je stosować wraz z kosmetykami, które zawierają kwasy lub enzymy. Po takim złuszczaniu ważne jest by zastosować krem z filtrem przynajmniej SPF 30.