Targi Rodzice i Dzieciaki Expo Silesia part 1. Jak wiecie z niedawnego postu byłam na spotkaniu blogowym MAMblog całą relację z tego wspaniałego przedsięwzięcia znajdziecie we wpisie Spotkanie MAMblog na targach w Sosnowcu. Tym razem chcę Wam powiedzieć dlaczego warto wybrać się na TARGI RODZICE I DZIECIAKI.

.Atrakcje.

Wybierając się tam z dziećmi, spędzicie niezapomniane chwile na wspólnej zabawie. Każde stanowisko miało do przekazania wiele swoich ofert. Na scenie działo się, aktor Piotr Ligienza był prowadzącym tegoroczne targi i spisał się znakomicie. Mrożące eksperymenty ukazała Fabryka Wiedzy “od suchego lodu do ciekłego azotu” zachwyciły nie tylko tych najmłodszych, efekty były piorunujące.

.Targi rodzice i dzieciaki expo silesia part 1.

Zaplątana Cubana zabawiała nas i maluszków pokazem rytmów kubańskich. Był także balet, który fantastycznie zatańczyły dzieciaki ze szkoły baletowej Terpsychora. Dzieciaki mogły także zobaczyć, jaki ich rówieśnicy próbują swoich sił na scenie w pokazie mody – Stars Up. Ciekawym przeżyciem było uczestnictwo w warsztatach kulinarnych dla dzieci, pokaz animacji plastycznych, malowanie buziek, warsztaty piłki nożnej dla dzieci i wiele innych.

Na każdym kroku można było spotkać kultowe postacie z ulubionych bajek Waszych dzieci. Był silny Spiderman, piękna Elza czy jej kompan bałwan Olaf. Siostry Wajs śpiewały swoje autorskie piosenki, które stworzyły z myślą o najmłodszych, było dynamicznie i wesoło.

.Nowości.

Czasami brak czasu powoduje, że nie mamy jak śledzić nowości dotyczących nas mam i dzieci. Można było zobaczyć “co się nosi” teraz (zarówno dla mamy, jak i naszej pociechy), na reszcie mogłam zobaczyć na własne oczy jak pracuje drukarka 3D, a prezentowała zdjęcie z USG. To na prawdę robi wrażenie. Były piękne wózki, a także doradzano jak wybrać taki bezpieczny i wygodny oraz właściwą zabawkę dla swojej pociechy. Zostały zaprezentowane przykładowe badania jakim poddawane są zabawki.

.Wiedza.

“Świadoma mama” przygotowała dla nas wiele atrakcji, a w tym wykłady i spotkania ze specjalistami, o odpowiednią wiedzę zadbali lekarze, położne i specjaliści. Było między innymi o chustonoszeniu w pigułce, masażu Shantala, edukacji przed i po porodowej czy kangurowaniu. Poznałam prawa przysługujące kobietom w ciąży i po porodzie, jak prawidłowo ćwiczyć miednicę i jak reagować właściwie na “niewłaściwe” zachowanie dzieci.

Ratownik medyczny demonstrował jak wykonać pierwszą pomoc dziecku, dietetyk przedstawił fakty i mity w ciąży, a także powiedział wiele na temat diety i BLW. Ratownik WOPR opowiadał jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, o możliwych zagrożeniach i sposobach pomocy osobom, które znajdują się w niebezpieczeństwie. Fundacja Mierz Wyżej opowiedziała o wczesnym rozpoznawaniu zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży.

.Bliskość.

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam pogodzić pracę z rodziną. Na targach, prócz tego co opisałam wyżej, można było wygrać rodzinną metamorfozę. Poza tym każda z rodzin miała okazję na rodzinną mini sesję zdjęciową, a na targowym przedszkolu można było spędzić aktywnie, a przede wszystkim wspólnie, niezapomniane chwile, korzystając z atrakcji.

Mam nadzieję, że nie muszę Was namawiać, by w przyszłym roku wybrać się znów na targi rodzice i dzieciaki expo silesia part 1, a w zasadzie part 2, w Sosnowcu. Ja na pewno tam będę, nie mam zamiaru przepuścić takiej okazji. Jest to naprawdę świetna okazja by w jednym miejscu bawić się, czerpać wiedzę i zacieśniać rodzinne więzi.