Odkąd Prezes skończył ósmy miesiąc życia, stał się bardzo ruchliwy, skończyło się grzeczne leżenie przy zmianie pieluszek. Zaczęła się wojna! Przebieranie zajmowało mi od 15 minut do nawet godziny. Czy pieluchomajtki załatwią sprawę?

O ile z łatwością udało mi się ściągnąć pieluchę, to z założeniem nowej był ogromny problem. Moje zdenerwowanie sięgało sufitu, a Prezes? Był bardzo radosny, kiedy widział minę swej wkurzonej matki.

O pieluchomajtkach powiedziała mi koleżanka, która już jakiś czas stosował je przy swoim dziecku. Byłam nastawiona sceptycznie do tej innowacji, ale po pierwszej próbie wiedziałam, że nie zamienię już ich na zwykłe pieluchy.

Pieluchomajtki hit czy kit?

Pieluchomajtki swoje zastosowanie mają takie samo jak zwykłe pieluchy. Ma być sucho i przyjemnie, a przede wszystkim wygodnie. Wygodne boczne mankiety nie krępują ruchów dziecka (są elastyczne), nie wywijają się, utrzymują swoją pozycję zawsze w tym samym miejscu. Maluchy, które posiadły moc samodzielnego ubierania się, mogą w łatwy sposób same zmienić swoją pieluszkę. Przydatne są dla dzieci, które skończyły trzeci rok życia, a nie spieszą się do korzystania z nocnika. Pieluchomajtki przypominają majteczki, co może skłonić dziecko do wcześniejszego korzystania z ubikacji. Zakłada się je szybko, nie przerywając ulubionej zabawy, na stojąco, a nawet w biegu. Słyszałam wiele narzekań na cenę, moim zdaniem dostępnych jest już tak wiele pieluchomajtek, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha, a kupując w promocjach wychodzą taniej niż tradycyjne pieluchy.

Pieluchomajtki wygodne dla starszych dzieci.

Zdarza się, że dzieci przeżywają trudniejszy okres w swoim życiu, borykają się z różnymi lękami i problemami, czego skutkiem jest nocne moczenie się. Zdarza się i tak, że dzieci boją się po prostu iść w nocy do łazienki, nawet przy zapalonym świetle. Prócz pomocy psychologa warto zaopatrzyć się także w pieluchomajtki dla dzieci starszych. Są wygodne, w różnych rozmiarach, a także przeznaczone z osobna dla różnych płci.

Pieluchomajtki dla dorosłych.

Wiele osób uważa, że temat moczenia się czy nietrzymania moczu jest wstydliwy i jest tematem tabu. Nic bardziej mylnego, jest to problem powszechny i dotyczy aż 30% kobiet, które ukończyły 45 rok życia. Ogólnie problem ten dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Dlatego pieluchomajtki to wspaniałe rozwiązanie na przykład na noc, są chłonne i dają poczucie bezpieczeństwa. Przeglądając fora internetowe trafiłam na wiele wpisów, które dotyczyły moczenia się. oto kilka z nich:

“Ja noszę pieluchomajtki już cztery lata, są bardzo chłonne, polecam”
Jadzia

“Mam trzynaście lat i też używam pieluchomajtek, ale na noc, bo się moczę. Nie masz problemu, że rano będzie mokro”
Julia

“Mam na imię Tomek, mam 20 lat i straszny problem, ponieważ od kilku dni nie trzymam moczu w nocy, lekarz powiedział, że to od leków (muszę je brać przez rok)i jedyne co może mi polecić, to pieluchomajtki. Używam i polecam.”
Tomek

Majtki chłonne ściśle przylegają do ciała, dają poczucie pewności i bezpieczeństwa, niezależnie od prowadzonego trybu życia i wieku. Zakłada się je jak zwykłą bieliznę i mają różne poziomy chłonności.