Moje włosy są niereformowalne. Borykam się z łupieżem odkąd raz w życiu zachciało mi się czarnego koloru włosów, a później w przeciągu godziny wróciłam do blondu. Poza tym są suche (efekt rozjaśniania), porowate i ciężko je ujarzmić. Czy pomóc mogą naturalne kosmetyki do włosów? Zaopatrzyłam się w specyfików, które miały mi pomóc w doprowadzeniu ich do normalności.

Naturalne kosmetyki do włosów

ORGANICZNY REGENERUJĄCY SZAMPON DO WŁOSÓW “MAROKAŃSKA KSIĘŻNA”naturalne kosmetyki do włosów - szampon do włosów Organic shop oliwkowy

“Regenerujący szampon na bazie organicznego ekstraktu oliwki i oleju arganowogo. Wspaniałe zdrowe i piękne włosy to ozdoba każdej kobiety. Podaruj swoim włosom wspaniałą pielęgnację, ochronę i regenerację dzięki idealnemu połączeniu organicznego ekstraktu oliwki i arganowego oleju.
Witaminy i minerały, wchodzące w skład tych olejów, odżywiają i nawilżają włosy zagęszczając ich strukturę.”
Szampon jest rewelacyjny. Konsystencja (nie kremowa) nie obciąża włosów, są lekkie, przyjemnie pachną. Szampon ten jest bardzo wydajny. Nie zawiera silikonów, które często sklejają włosy, a 99% składu to składniki naturalne. Cena bardzo korzystna. Polecam.

MASKA REGENERUJĄCA DO WŁOSÓW FARBOWANYCHnaturalne kosmetyki do włosów - maska mleczna z receptury babuszki agafji

 “Maska do włosów zniszczonych, farbowanych, z rozdwojonymi końcówkami, plączących się na bazie śmietany i żółtek jajek. Śmietana odżywia, nawilża i zmiękcza włosy. Chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Żółtka jajek nadają włosom puszystość i objętość. Regenerują strukturę włosów”

Zdziwiła mnie konsystencja tej maski, bardziej przypominająca kondycjoner do włosów. Niestety tylko w 50% sprawdziła się na moich włosach, nie wygładza ich tak jak tego bym oczekiwała. Jednak kiedy włosy nie są mocno rozjaśnione, to sprawdzi się na pewno.Skład jest wspaniały. Dozowanie troszkę mnie irytowało. Zbyt szeroki otwór sprawił, że przy pierwszym użytkowaniu część wypadła mi z dłoni. Zaś z drugiej strony był zbyt mały bym mogła w niego włożyć rękę.

Nie dla rozjaśnianych i mocno porowatych włosów. Niestety nie spisała się niestety, choć miałam taką nadzieję. Nie polecam. Naturalne kosmetyki do włosów, a tym bardziej maski czy odżywki, trzeba bardzo ostrożnie dobierać i czytać uważnie skład. Więcej o włosach porowatych i tym, jak o nie dbać, przeczytasz w poście Wysoka porowatość włosów – jak sobie pomóc?” 

OLEJ Z NASION BAWEŁNYnaturalne kosmetyki do włosów - Nacomi, olej z nasion bawełny

“Olej z nasion bawełny to 100 % natu­ralny olej, bez żad­nych dodat­ków! Ma lekko żółty odcień, nie pach­nie i bar­dzo szybko się wch­ła­nia. Działa prze­ciw­za­pal­nie i prze­ciw­aler­gicz­nie, a oprócz tego świet­nie spraw­dza się na koń­cówki wło­sów. Włosy z prze­su­szo­nych i łam­li­wych stają się sprę­ży­ste, lśniące i w końcu nawil­żone. Ma wła­ści­wo­ści zmięk­cza­jące, więc może być sto­so­wany rów­nież do pie­lę­gna­cji skó­rek paznokci.”

Dodałam ten olej tutaj, ale ma on o wiele szersze zastosowanie między innymi sprawdzi się jako serum na łam­liwe, suche paznok­cie oraz do zmięk­cze­nia skó­rek, zmniej­sza stany zapalne na skó­rze, posiada wła­ści­wo­ści sil­nie nawil­ża­jące, odżyw­cze i rewi­ta­li­zu­jące. Pierwszy raz po zastosowaniu go na suche włosy, bałam się że pozostawi on je sklejone, a musiałam wyjść do sklepu. Na szczęście wniknął on w strukturę włosów, choć jak to po olejach bywa, coś niecoś zostało. Gdy umyłam włosy, dalej były delikatne. Jak dla mnie jeden z wielu produktów, które zostaną ze mną na dłużej. Zdecydowanie godny polecenia! Dlatego musiał się znaleźć jako kolejna propozycja.

“Olej z nasion bawełny Nacomi jest rafi­no­wany, ale to ozna­cza, że jest pozba­wiony nie­po­żą­da­nych sub­stan­cji takich jak: gos­sy­pol. W nasio­nach bawełny pełni on funk­cję obronną prze­ciwko insek­tom i zwie­rzę­tom rośli­no­żer­nym i mógłby jedy­nie nam zaszko­dzić.”

A ty masz jakieś swoje ulubione naturalne kosmetyki do włosów?