… i nie zawaham się o nie dbać! Jestem nałogowym palaczem, rzucałam już palenie tyle razy, że sama nie pamiętam ile. Do tego kawa, dużo kawy. Trzeba jakoś zadbać o magnez, który jest bardzo ważny dla naszego organizmu.

Tak samo jest z dietami odchudzającymi, niezdrowymi potrawami czy słodyczami. Tak, nie mam silnej woli i choć wiem, jakie spustoszenie w moim organizmie sieją zniszczenie, to nie potrafię się zmotywować na tyle, by raz i definitywnie rzucić to wszystko w szlag.

Powoli wdrążyłam w swoją dietę lekkie posiłki, które choć w kilku procentach poprawiły status mojego organizmu, serce już nie kołata tak często jak to bywało wcześniej. Teraz jest to rytm bardziej znormalizowany, choć do idealnego nie należy.

Jednak czy środki użyte przeze mnie są wystarczające? Nie wiem, wiem natomiast, jak ważny dla naszego organizmu, w tym mięśni (a przecież serce to mięsień), jest magnez i witamina B6.

.magnez.

Dlatego prócz warzyw, które mają spore źródło magnezu, tj. fasola, groch, szpinak, kukurydza czy rzeżucha. oraz takich, w który skład wchodzi witamina B6 – ryby, mięso, pełne ziarna, postawiłam także na suplementację, która pozwala na wyeliminowanie skutków niepożądanych, przy małej ilości magnezu i witaminy B6 w organizmie.

.Niedobór magnezu.

nadpobudliwość,
drgawki,
zmniejszona odporność organizmu,
zwiększone ryzyko zachorowania na raka
uszkodzenia krwinek – niedokrwistość
kruchość kości

.niedobór witaminy B6 powoduje.

stany depresyjne,
zaburzenia w zachowaniu,
zmiany chorobowe skóry,

Z każdym rokiem przybywa liczba osób z niedoborem tak ważnego składnika jakim jest magnez, co skutkuje zwiększoną ilością pacjentów w gabinetach kardiologicznych. Magnez odpowiada min za usuwanie niebezpiecznego nadmiaru wapnia.

Zapobiega zakrzepom, chroni organizm przed zakwaszeniem. Jedną z jego funkcji jest budowa kości i zębów, bierze udział w przemianie cukrów, a także działa przeciwstresowo i wpływa na prawidłową pracę mózgu.

.magnez B6 na co pomaga?.

bierze udział w przemianach homocysteiny – aminokwasu ważnego dla utrzymania prawidłowego działania układu sercowo-naczyniowego oraz prawidłowej produkcji czerwonych krwinek. Łagodzi także skutki uboczne podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.