Wybierając się na spacer z dzieckiem warto zabrać ze sobą kilka niezbędnych gadżetów. By było praktycznie, łatwo i przyjemnie. Najlepiej jeśli jedna z nich spełnia kilka funkcji i jest niewielka. Sama wybierając się na spacer czuję się jak wielbłąd.

Wpis sponsorowany. Powstałe we współpracy ze sklepem MAMbaby, którego produkty są opisane poniżej.

.spacer z dzieckiem.

KUBEK 2W1

Wybierając ten kubek bałam się, że zasili po prostu szafkę Prezesa, a ten pozostanie przy swoim starym niekapku. Dlaczego? Ponieważ nigdy wcześniej nie pił przez słomkę, a jakiekolwiek próby kończyły się fiaskiem.

No cóż nie miałam wyjścia, decyzja podjęta więc trzeba spróbować. W pierwszy dzień odsuwał kubek Primama od siebie, nie chciał go, ale na drugi dzień, coś drgnęło. Na forach dla mam przeczytałam “porady”.

.naucz malca pić przez słomkę.

1. Posmarować słomkę czymś słodkim (u nas była to odrobina nutelli), dziecko chcąc wydobyć więcej ze słomki zacznie ssać. Tak też zrobiłam, ale młody głupi nie jest i jak tylko słodkie się skończyło, skończyło się też picie…

2. Kupić soczek w kartoniku i podając go dziecku, delikatnie go ścisnąć by odrobina dostała się do buzi. Ten sposób zadziałał.

Tak więc jestem fanką kubka 2w1 Primama. Nie trzeba mocno ssać by napój trafił do buzi. Jest prosty w użytkowaniu, rurka chowa się sama przy zamykaniu. Łatwy do mycia, można myć w zmywarce (już myłam), duża pojemność i tajemniczy schowek.

W schowku z łatwością umieścimy przekąskę na spacer czy smoczek naszej pociechy. Jak dla mnie strzał w dychę. Dlatego polecam!

.KUBEK DLA NIEMOWLĄT.

Fajny kubek, wygląda super, łatwo się go trzyma (ma system antypoślizgowy), nie przecieka i ma fajny zakrzywiony kształt. Póki co Prezes ma problemy z piciem z niego, przypomina bidon, a ustnik jest dosyć gruby, nawet dla mnie. Polecam go bardziej dzieciom, które skończyły 18 miesięcy.

.PUDEŁKO na przekąski.

 

Przyjemny produkt. Łatwo się go napełnia, fajnie można zmieniać rączkę, która służy zarówno jako wieko pudełka, by nic nie wydostało się z niego, a po przymocowaniu pod spodem robi się “ucho”, za które dziecko może fajnie je trzymać.

Szeroki otwór ułatwia napełnianie pudełka smakołykami, a także nie utrudnia wyciągania przekąsek naszym pociechom. Dwoma ruchami rozmontowujemy pudełko i myjemy. Dla mnie super.

Co ty zabierasz na spacer z dzieckiem?