Aborcja, temat kontrowersyjny, szokujący, dla wielu niezrozumiały. Niezrozumiały dla tych, którzy twierdzą, że “nigdy by tego nie zrobili, to zło”. Nie wiem sama jakbym postąpiła, gdyby okazało się, że moje dziecko ma bardzo ciężką wadę genetyczną, nie wiem co bym zrobiła gdybym na skutek brutalnego gwałtu zaszła w ciążę.

Nie wiem czy sumienie pozwoliłoby mi na “pozbycie” się dziecka, ale wiem że nie mnie jest oceniać to, co czują kobiety, które podejmują tak poważną decyzję i zgadzają się na aborcję. Jeśli jednak już któraś chce z niej skorzystać, to pewnie ma do tego powód i lepiej byłoby przeprowadzić aborcję legalnie.

Aborcja w domowym zaciszu.

Czy słyszałaś o próbach dokonania aborcji w domu? Na własną rękę? Ja tak. Dziewczyny próbują wszystkiego by ją przeprowadzić. Piją przedziwne mikstury, biorą jakieś tabletki, które kupowane są na tzw czarnym rynku, szkodzą nie tylko dziecku, ale i sobie.

Są też takie, które wkładają sobie długie i metalowe przedmioty do macicy, często robią to ich koleżanki, by poronić. Jedne skaczą z szafy. Pomyślisz sobie teraz, “jak są głupie to niech tak robią”, otóż nie – one nie są głupie.

To kobiety zrozpaczone i zdesperowane. Pamiętam jak w wiadomościach co rusz słyszało się o noworodkach porzuconych na śmietnikach. Umierających w zimnie z głodu i samotności. To do nas wróci, gdy tylko ten zakaz wejdzie w życie.

Jakiś czas temu minister zdrowia wycofał z listy leków dostępnych bez recepty pigułkę “po”, konsekwencją tego czynu będzie wzmożone zaopatrywanie się w nie nielegalnie, przez internet czy za granicami naszego kraju.

Cieszył mnie fakt, że zarówno Polska jak i inne kraje Europy, pragnęły ułatwić kobietom życie, co zatem skłoniło władze, by wrócić do średniowiecza i znów zacząć wszystkiego zakazywać? Dlaczego kościół i głowy państwa mają ingerować w nasze czyny? Czy następnym krokiem rządu będzie ustawa o całkowitym wykluczeniu antykoncepcji?

“Przymus rodzenia dzieci z gwałtu i kazirodztwa. Przymus rodzenia płodów z wadami takimi jak np. bezmózgowie. Przymus doprowadzenia do końca ciąży, która zagraża zarówno życiu matki jak i dziecka. Sprawy karne, postępowanie śledcze i kara nawet trzech lat pozbawienia wolności dla matki, za urodzenie martwego dziecka lub poronienie.  Tego chce rząd dla wszystkich kobiet.” notatki z podziemia

Pozbyć się problemu?

Nie jestem za tym by, aborcja była wszech dostępna i z ciążą do ginekologa chodzić, jak z grypą do internisty, by się “wyleczyć”. Jednak pomyślmy logicznie, postawmy się choć na chwilę w ciele kobiet, które muszą podjąć taką, a nie inną decyzję.

Czy któryś z mężczyzn, którzy ustanawiają te prawa będą kiedyś w takiej sytuacji. Otóż nie, to nie oni będą zmuszani do porodów i wychowywania dzieci. Ile jest przypadków, kiedy matka zostaje z ciężko chorym dzieckiem, bo “biedny” ojciec nie wytrzymał psychicznie i założył sobie nową i “lepszą” rodzinę. Ile mężczyzn porzuci swoje żony, które zostaną zgwałcone i będą musiały urodzić nie jego dziecko…

“Widzieliście kiedyś macicę przekłutą drutami do robótek ręcznych? Ja widziałam, na wycieczce w prosektorium i to nie jest przypadek, że właśnie tam. Wiecie jak to wygląda? To są dwa druty połączone na środku gumką recepturką, które wkłada się przez szyjkę macicy złączone, a potem rozszerza wewnątrz. Przy odrobinie szczęścia (którego nie miały setki tysięcy kobiet, w tym ta jedna, której macicę miałam okazję oglądać) może ściana macicy nie zostanie przebita, nie będzie krwotoku wewnętrznego i śmierci w jego wyniku. Taką kobietę dałoby się pewnie uratować, ale przecież jeżeli ktokolwiek zawiadomi pogotowie, ściągnie sobie na głowę policję i też pójdzie siedzieć, więc nie zawiadomi. Czy naprawdę o to chodzi? Czy naprawdę koniecznym jest, żeby kobiety zaczęły popełniać samobójstwa z powodu ciąży” Natalii Minge


O tym jak to było kiedyś z aborcją, o tym jak sobie radziły kobiety i kiedy była ona legalna przeczytasz we wpisie “Wszystkiemu winne są kobiety”


2. “Może płód nie jest człowiekiem, ale nim będzie, więc na jedno wychodzi.”
Zgodnie z takim rozumowaniem, plemnik też może zostać człowiekiem, a jednak nie postulujemy kary więzienia za onanizm.
4. “Zapłodniona komórka ma swoje unikalne DNA”.
Tak jak paprotka. Jaki to ma wpływ na cokolwiek? kiciputek