Z racji tego, że w Tłusty Czwartek, na naszych stołach królują pączki, a ja kocham je wszystkie nie może ich zabraknąć. Postanowiłam je zrobić sama. Postawiłam na pączki serowe, jak to zawsze miało miejsce w moim rodzinnym domu.

Moja mama smażyła je często. Bardzo lubiliśmy je zjadać jeszcze gorące. W końcu nie umieliśmy się im oprzeć. Męża zaś jest mistrzem w robieniu faworków – chrustu. Zarówno chrust, jak i pączki serowe, polubił Filip.

Przepis jest bardzo łatwy. Samo wykonanie nie sprawia wiele kłopotów. Zaś radości jest co niemiara. Niedługo i Prezes będzie mi pomagał w robieniu pączków, a on pomagać lubi w kuchni bardzo.

.pączki serowe.

.to jest ci potrzebne.

250 gram twarogu półtłustego
2 jajka
220 gram mąki
3 łyżki cukru
2 łyżki gęstej śmietany 18%
1 łyżeczka cukru wanilinowego
pół łyżeczki sody
1 łyżka octu
szczypta soli

.przygotowanie.

Wszystkie składniki wrzucam do miski. Całość łączę w jednolitą masę, ja robię to zawsze rękami. Ciasto będzie lepkie, nie ma się w tym momencie czym przejmować. Tak być powinno.

Smaruję deskę do krojenia oliwą z oliwek, na którą będę wykładała kuleczki. Smaruję po to, by nie przywarły do deski. Ręce naoliwiam żeby lepiej się kulało te pączki serowe. Wielkość pączków to mniej więcej orzech włoski.

Smażę na patelni, na mocno rozgrzanym oleju, po cztery minuty z każdej strony. Wyciągam pączki na ręcznik papierowy, łyżką cedzakową, żeby się odtłuściły. Kiedy już ostygną posypuję cukrem pudrem.

Prawda, że przepis jest łatwy? Smak pączków jest niesamowity. Zdecydowanie wolę je od tych sklepowych pączków. No chyba, że mówimy o tych z adwokatem czy bitą śmietaną. te dwa ostatnie smaki wędrują do mnie zawsze prosto z cukierni.

A ty masz jakieś swoje ulubione smaki pączków? Może tak jak ja bardzo lubisz te serowe? A może znasz jakiś inny przepis? Podziel się nim w komentarzu, a następnym razem wypróbuję go, wspominając o tobie w poście.